Zapiekana ryba z warzywami

Wasze pomysły i propozycje. Przepisy na ciasta, potrawy, drinki itd...

Moderator: Moderatorzy

Lillith69

Zapiekana ryba z warzywami

Post autor: Lillith69 »

Żeby było łatwiej, kupujemy paczkę mrożonych warzyw, trochę pieczarek (już nie mrożonych :mrgreen: ) i trzy filety ryby, najlepiej Pangi. Warzywa po rozmrożeniu przesmażamy z 3 łyżkami masła i przyprawami ( zioła prowansalskie, czosnek, sól i pieprz lub inne jak kto woli) wykładamy je na blachę do pieczenia, na to układamy filety z ryby. Pieczarki tniemy na cieńkie plastry i kładziemy na rybę.
Dużą śmietanę mieszamy z ząbkiem rozgniecionego czosnku, ze startym żółtym serem, odrobiną oregano i jedną paczką sosu serowego. Polewamy tym wierzch, pieczemy w piekarniku około godziny w 180 stopniach :grin:
Zdjęcie wstawię przy okazji, jak będę sama robić :mrgreen:
Awatar użytkownika
ira
Posty: 536
Rejestracja: 20 lip 2009, 00:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ira »

Przepis fajny i łatwy ale zmień rybę bo ta jest z dopuszczającymi toksynami .Pracowałam w tym 5 lat więc coś tam o niej wiem i dziwię się wariatom co kupują ja kilogramami.
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

No to zmiana na łososia i też fajnie smakuje. Potwierdzam swoimi kubkami smakowymi ;)
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Z tymi rybkami to faktycznie można sie przejechać, tym bardziej że azjaci coraz więcej gatunków hodują... :/ I nie tylko ryb - większość krewetek tez jest z hodowli. Pangi (sum rekini) hoduja głównie w wietnamie a np. tilapie w chinach. Wyglada to tak że w zbiorniczkach jest więcej ryb niż wody i żeby to żyło to tonami sypie sie tam antybiotyki, szczepionki na równi z karmą. Nic miłego. Co do łososia to tez mam zastrzeżenia - jak brac to tego bałtyckiego bez różowego zabarwienia mięsa. Te tzw. łososie norweskie to tez ryba z fermy, oczywiście tu sa zupełnie inne standardy niz wietnam czy chiny ale i tak mięso nie da sie porównać smakowo z dzikim łososiem z morza ;)
Nasze ryby tez nie są wyjątkiem. Na ten temat mogą sie wypowiedzieć osoby które mogły porównac smak mięsa pstraga złowionego w rzece ze smakiem "tęczaka" z hodowli ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
ira
Posty: 536
Rejestracja: 20 lip 2009, 00:21
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ira »

Tilapię bardzo lubię i ta jest najlepiej utrzymaną rybką bo potrzebuje nawet w hodowlii czystej wody. :) Grzesiu jestem pod wrażeniem znajomości rybek. :) i wiesz co to wszystko co piszesz to niestety prawda :) O bałtyckim Łososiu można wręcz pomażyć tak samo o troci :(
Ostatnio zmieniony 15 cze 2010, 13:42 przez ira, łącznie zmieniany 1 raz.
Lillith69

Post autor: Lillith69 »

Oczywiście w temacie łososia chodziło mi o dzikiego :)
Yasia

Post autor: Yasia »

A moze płotki ;) duzo tego mozna złapac :P
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14498
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Yasia, te niewymiarowe sa najlepsze na chrupko ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ODPOWIEDZ