[Polska] Spoty Illuminati75, Lillith69 i...

Informacje o zlotach i spotach i nic wiecej.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
clhseba
Posty: 2643
Rejestracja: 22 sie 2009, 22:00
Lokalizacja: Katowice
Pojemność: 2000
Rocznik: 2007
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi

Post autor: clhseba »

karol MAŁY pisze:no to zrobimy wyścig
To ja sie pisze :)
karol MAŁY

Post autor: karol MAŁY »

clhseba pisze:
karol MAŁY pisze:no to zrobimy wyścig
To ja sie pisze :)
Czym?twoim to spoko,jestem za :mrgreen: (jak dobrze pójdzie to w przyszlym tygodniu już będzie cały nabój w moim essie :mrgreen:)
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

No tak. A więc odpocząłem po wczorajszym, dość wyczerpującym dniu i praktycznie na zakończenie wątku o wycieczce na południe Polski wypada jeszcze wstawić fotorelację z lekkim opisem. A więc:
Załączniki
Pomnik ku czci błogosławionego Jerzego Popiełuszko. Tym samym wycieczka dobiegła końca. Znów pedał opór, by jak najszybciej być w domu. I o dziwo, kilka minut po godzinie 23 już robiliśmy kawę u siebie... Starczy tego pisania ;)
Pomnik ku czci błogosławionego Jerzego Popiełuszko. Tym samym wycieczka dobiegła końca. Znów pedał opór, by jak najszybciej być w domu. I o dziwo, kilka minut po godzinie 23 już robiliśmy kawę u siebie... Starczy tego pisania ;)
jasna góra 47.JPG
jasna góra 46.jpg
jasna góra 42.JPG
Teren klasztoru.
Teren klasztoru.
W głębii Najświętszy Obraz Matki Boskiej. Z uwagi na przebywających tam i modlących się wiernych - zdjęcie z większej odległości i bez błysku.
W głębii Najświętszy Obraz Matki Boskiej. Z uwagi na przebywających tam i modlących się wiernych - zdjęcie z większej odległości i bez błysku.
jasna góra 23.jpg
jasna góra 22.jpg
jasna góra 21.JPG
Mimo trwającego w klasztorze remontu, wszędzie można się dostać.
Mimo trwającego w klasztorze remontu, wszędzie można się dostać.
jasna góra 17.JPG
Pomnik ku czci Prymasa, kard. Stefana Wyszyńskiego.
Pomnik ku czci Prymasa, kard. Stefana Wyszyńskiego.
jasna góra 07.JPG
Droga prowadząca do klasztoru. Jest ich kilka i wszędzie można się w nocy dostać.
Droga prowadząca do klasztoru. Jest ich kilka i wszędzie można się w nocy dostać.
Widok na klasztor.
Widok na klasztor.
Po spocie z Irkiem, Karolem i Andrzejem, około godziny 19 ruszyliśmy w drogę powrotną. Kurs na Częstochowę i Jasną Górę, tak dokładniej... Widok od. ul. Popiełuszki.
Po spocie z Irkiem, Karolem i Andrzejem, około godziny 19 ruszyliśmy w drogę powrotną. Kurs na Częstochowę i Jasną Górę, tak dokładniej... Widok od. ul. Popiełuszki.
W drodze do siedziby NapiProjekt, a dalej w kierunku Tychów na spotkanie z Irkiem - okolice miejscowości Strumień i widok na sztuczne Jezioro Goczałkowickie. Chyba największy zbiornik wodny na Śląsku/Podbeskidziu. Zaopatrywał w wodę GOP.
W drodze do siedziby NapiProjekt, a dalej w kierunku Tychów na spotkanie z Irkiem - okolice miejscowości Strumień i widok na sztuczne Jezioro Goczałkowickie. Chyba największy zbiornik wodny na Śląsku/Podbeskidziu. Zaopatrywał w wodę GOP.
To samo, lepsze ujęcie.
To samo, lepsze ujęcie.
W dalszym ciągu zjazd z Równicy. Te znaki widuje się tu bardzo często. Droga jest w większości asfaltowa, ale zdarza się tak jak tutaj brukowana.
W dalszym ciągu zjazd z Równicy. Te znaki widuje się tu bardzo często. Droga jest w większości asfaltowa, ale zdarza się tak jak tutaj brukowana.
Widok na panoramę Ustronia.
Widok na panoramę Ustronia.
Widok na wyciąg krzesełkowy na Czantorię.
Widok na wyciąg krzesełkowy na Czantorię.
Widok w czasie zjazdu na zachodnią stronę.
Widok w czasie zjazdu na zachodnią stronę.
Toster i Kasia na przecięciu drogą pieszego szlaku turystycznego (oceniam jego trudność na 6 w skali od 1 do 10).
Toster i Kasia na przecięciu drogą pieszego szlaku turystycznego (oceniam jego trudność na 6 w skali od 1 do 10).
Wjechaliśmy na Równicę. Jedyny szczyt w Ustroniu, gdzie można stosunkowo wysoko wjechać samochodem. Z wysokości około 370 m.npm do około 800 m.npm nasz Toster wjechał bez żadnego wysiłku. Na ujęciu fragment szlaku turystycznego z Ustronia na Równicę.
Wjechaliśmy na Równicę. Jedyny szczyt w Ustroniu, gdzie można stosunkowo wysoko wjechać samochodem. Z wysokości około 370 m.npm do około 800 m.npm nasz Toster wjechał bez żadnego wysiłku. Na ujęciu fragment szlaku turystycznego z Ustronia na Równicę.
Ustroń Zawodzie. Widok na fragment panoramy miasta od strony hoteli, tych, które są symbolem Ustronia. Umiejscowione na stokach ostrosłupy, które często spotyka się na widokówkach, prasie i w telewizji gdy pokazują to miasto.
Ustroń Zawodzie. Widok na fragment panoramy miasta od strony hoteli, tych, które są symbolem Ustronia. Umiejscowione na stokach ostrosłupy, które często spotyka się na widokówkach, prasie i w telewizji gdy pokazują to miasto.
A tutaj można przejść na drugą stronę bez korzystania z pomocy mostu.
A tutaj można przejść na drugą stronę bez korzystania z pomocy mostu.
Kasia oczywiście musiała sprawdzić z bliska... Woda jest tak czysta, że odbijające się światło słoneczne razi po oczach.
Kasia oczywiście musiała sprawdzić z bliska... Woda jest tak czysta, że odbijające się światło słoneczne razi po oczach.
Ustroń Polana. Podeszliśmy na brzeg by zobaczyć jak Wisła wygląda krystalicznie czysta. Nie to co ten syf, który widujemy na przykład w stolicy.
Ustroń Polana. Podeszliśmy na brzeg by zobaczyć jak Wisła wygląda krystalicznie czysta. Nie to co ten syf, który widujemy na przykład w stolicy.
Trasa narciarska z czantorii. To jest oczywiście to miejsce bez drzew...
Trasa narciarska z czantorii. To jest oczywiście to miejsce bez drzew...
Ustroń Polana - widok na Wisłę od strony źródeł.
Ustroń Polana - widok na Wisłę od strony źródeł.
Ratrak. Sprzęt wykorzystywany do wyrównywania warstwy śniegu na trasie zjazdowej. Ciekawe i zarazem mocne urządzenie.
Ratrak. Sprzęt wykorzystywany do wyrównywania warstwy śniegu na trasie zjazdowej. Ciekawe i zarazem mocne urządzenie.
góry 28.JPG
Widok z polany, miejsca zjazdu na nartach na stację dolną.
Widok z polany, miejsca zjazdu na nartach na stację dolną.
Rzut okiem i obiektywem na plan miasta i okolic.
Rzut okiem i obiektywem na plan miasta i okolic.
Miejsce gdzie się wsiada.
Miejsce gdzie się wsiada.
Kolej Linowa na Czantorię. Stacja dolna - 389 m.npm, górna na wysokości 852 m.npm. Ograniczony czas nie pozwolił na wjazd na górę. Innym razem.
Kolej Linowa na Czantorię. Stacja dolna - 389 m.npm, górna na wysokości 852 m.npm. Ograniczony czas nie pozwolił na wjazd na górę. Innym razem.
Wisła w początkowym odcinku biegu. Tutaj - na wysokości Skoczowa.
Wisła w początkowym odcinku biegu. Tutaj - na wysokości Skoczowa.
Kiedyś był tu napis "Manifest Lipcowy", gdyż kopalnia taką nosiła nazwę. Górnicy przeżyli tutaj zbliżone piekło do górników z KWK "Wujek" - lekcja historii dla młodszych Userów forum i ludzi z północy.
Kiedyś był tu napis "Manifest Lipcowy", gdyż kopalnia taką nosiła nazwę. Górnicy przeżyli tutaj zbliżone piekło do górników z KWK "Wujek" - lekcja historii dla młodszych Userów forum i ludzi z północy.
KWK "Zofiówka". Miejsce pacyfikacji dnia 15 grudnia 1981 roku, gdzie oddziały ZOMO strzelały do górników. Niestety sprawiedliwości polskie społeczeństwo nie doczekało się do dnia dzisiejszego.
KWK "Zofiówka". Miejsce pacyfikacji dnia 15 grudnia 1981 roku, gdzie oddziały ZOMO strzelały do górników. Niestety sprawiedliwości polskie społeczeństwo nie doczekało się do dnia dzisiejszego.
To samo tylko widok z drugiej strony.
To samo tylko widok z drugiej strony.
Ul. Harcerska/Zielona. Toster zaparkowany przez wjazdem pod Stadion Miejski.
Ul. Harcerska/Zielona. Toster zaparkowany przez wjazdem pod Stadion Miejski.
Widok na centrum miasta. Niestety w większości wieżowce.
Widok na centrum miasta. Niestety w większości wieżowce.
Ul. Podhalańska w Jastrzębiu Zdroju. Jak na śląskie miasto jest tu masa zieleni. Niestety nie mieliśmy możliwości sfotografować części uzdrowiskowej miasta z początków ubiegłego wieku.
Ul. Podhalańska w Jastrzębiu Zdroju. Jak na śląskie miasto jest tu masa zieleni. Niestety nie mieliśmy możliwości sfotografować części uzdrowiskowej miasta z początków ubiegłego wieku.
Wjazd do Jastrzębia Zdroju. Miasta historycznego jak Gdańsk czy Szczecin dla ostatnich wydarzeń historycznych. To w tym mieście podpisano porozumienia jastrzębskie, które w znacznej mierze przyczyniły się do zmiany ustroju Polski w 1989 roku.
Wjazd do Jastrzębia Zdroju. Miasta historycznego jak Gdańsk czy Szczecin dla ostatnich wydarzeń historycznych. To w tym mieście podpisano porozumienia jastrzębskie, które w znacznej mierze przyczyniły się do zmiany ustroju Polski w 1989 roku.
Telefon do Karola, gdyż był najbliżej (90 km około), Andrzeja i decyzja, że przed Jastrzębiem wpadamy do Chorzowa. Karol zachował się jak mało kto, czemu będę wdzięczny póki żyję chyba. Szybko załatwił klocki, wygonił mnie od samochodu i sam mi wymienił.
Telefon do Karola, gdyż był najbliżej (90 km około), Andrzeja i decyzja, że przed Jastrzębiem wpadamy do Chorzowa. Karol zachował się jak mało kto, czemu będę wdzięczny póki żyję chyba. Szybko załatwił klocki, wygonił mnie od samochodu i sam mi wymienił.
Jadąc na południe, na wysokości Częstochowy nastąpiła awaria, spowodowana po prostu moim lenistwem. Nie skontrolowalem przed wyjazdem klocków hamulcowych w prawym przodzie i w okolicy Częstochowy się skończyły. Zaczęło się szuranie...
Jadąc na południe, na wysokości Częstochowy nastąpiła awaria, spowodowana po prostu moim lenistwem. Nie skontrolowalem przed wyjazdem klocków hamulcowych w prawym przodzie i w okolicy Częstochowy się skończyły. Zaczęło się szuranie...
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14516
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

ja wasz szlak przecinałem kiedys pieszo na równicy ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
karol MAŁY

Post autor: karol MAŁY »

Tomku nie przesadzaj ty na moim miejscu zrobił byś to samo a akurat już byłem przebrany to trudno żebyś się brudził
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Wcześniej myślałem że karol_MAŁY to jakiś krasnal wzrostu koło 160 cm a tu proszę King Kong :shock: :mrgreen:
Pewnie kiedyś skorzystam z jego usług ;-) Zapisałem numer fona w razie czego i mam pomoc drogową zapewnioną co nie zdziera mi skóry :razz:
karol MAŁY

Post autor: karol MAŁY »

Mikosz pisze:Wcześniej myślałem że karol_MAŁY to jakiś krasnal wzrostu koło 160 cm a tu proszę King Kong :shock: :mrgreen:
Pewnie kiedyś skorzystam z jego usług ;-) Zapisałem numer fona w razie czego i mam pomoc drogową zapewnioną co nie zdziera mi skóry :razz:
:evil: :razz: :mrgreen: Ja ci dam king kong jak cie dopadne :mrgreen: a na poważnie to tak jak piszesz dużo ludzi tak myśli że to jakiś kurdupel a tu surprises 206 :mrgreen:
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Jakby co to większa ilość zdjęć jest zamieszczona na FTP.
KULEK
Posty: 455
Rejestracja: 04 paź 2010, 22:05
Lokalizacja: Jarocin PRL FESTIWAL

Post autor: KULEK »

Ładne foto pstrykałeś .

Wiesz ,,kolegów poznaje się w biedzie'' i nie tylko jest przykład twojej awarii . :mrgreen:
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Wiem :D

To się tyczy zarówno jednego jak i drugiego :DDD
karol MAŁY

Post autor: karol MAŁY »

Potwierdzam :mrgreen: a ja dalej będe miał moje 60 szalonych mułów :mrgreen:
ODPOWIEDZ