Rosną same obroty

Moderator: Moderatorzy

TDiesel

Rosną same obroty

Post autor: TDiesel »

Jak w temacie. Czasem coś strzeli silnikowi i jak wysprzęglam to obroty same idą do 5000 a nawet 5200 i później spadają... Lekko potrzęsie się po tym silnik i cisza. Na biegu też czasem szarpnie do przodu, ale zaraz przestaje.
Co to może być?
Szajba

Post autor: Szajba »

Moze to być silniczek krokowy
TDiesel

Post autor: TDiesel »

Szajba pisze:Moze to być silniczek krokowy
Myślałem, że w dieslu nie ma silniczka krokowego... Czyżbym się mylił?
mandaryn

Post autor: mandaryn »

Miałem ostatnio tak samo myślę że masz do wymiany membrany na pompie wtryskowej od zaworu boster. Koszt części niecałe 100 zł. Z góry mówię że dostęp do wymiany bardzo trudny.
Szajba

Post autor: Szajba »

TDiesel pisze:
Szajba pisze:Moze to być silniczek krokowy
Myślałem, że w dieslu nie ma silniczka krokowego... Czyżbym się mylił?
Jak by niebylo to szczerze powiem ze by mnie zatkalo bo mi sie zdaje ze bez znaczenia czy diesel czy benzynam :shock:
mikruss

Post autor: mikruss »

przeciez w dieslu masz stala dawke na pompie wtryskowej nie ma ssania i takich tam pierdół. Jedynie o zwiekszeniu dawki pompe "informuje" wieksze cisnienie powietrza, ktore jest doprowadzane z turbo przez maly wezyk i tyle.
Jaki Krokowiec-w zyciu w dieslu nie widzialem takiego czegos :mrgreen:
MARKKO

Post autor: MARKKO »

mikruss pisze:Jaki Krokowiec-w zyciu w dieslu nie widzialem takiego czegos
też myślałem że niema, ale jeste krokowy w TD
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12680
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

a jesli można to podaj jakieś fotki gdzie on jest. z powodu mojej awarii staram się dowiedzieć wszystkiego na temat silnika diesla ale o krokowcu nie słyszałem
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
MARKKO

Post autor: MARKKO »

a tego gdzie jest to już nie wiem fotek tez nie mam tylko słyszałem że jest.
TDiesel

Post autor: TDiesel »

MARKKO pisze:a tego gdzie jest to już nie wiem fotek tez nie mam tylko słyszałem że jest.
Na allegro nie ma ani 1 sztuki krokowca do któregokolwiek diesla... ;)
TDiesel

Post autor: TDiesel »

mandaryn pisze:Miałem ostatnio tak samo myślę że masz do wymiany membrany na pompie wtryskowej od zaworu boster. Koszt części niecałe 100 zł. Z góry mówię że dostęp do wymiany bardzo trudny.
Podaj mi mandaryn nr GG do siebie jak masz, albo jakiś komunikator - chcę się jeszcze coś dowiedzieć w sprawie tego zaworu.
mandaryn

Post autor: mandaryn »

Numer gg do mnie to : 3717765
Co do krokowca nie takowego w dieslu na bank bo niby po co.
ODPOWIEDZ