CB- Radio

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

dziku pisze:
jakobs72 pisze:Jeśli by ktoś się chciał osłuchać ze slangiem ludzi używających radia cb to polecam ten link http://www.cb-radio.info....radniki/50.html
Coś źle go wrzuciłeś - pewnie dlatego nie działa :P
Już poprawiłem Sorki :)
kris

Post autor: kris »

Pytanie do Jamszoła,znawcy tematu,od jakiegoś czasu użytkuje antenke President Missouri i nurtuje mnie jeden fakt,dzisiaj wróciłem z Lemma na uchwycie właśnie do niej,zmierzyłem reflektometrem SWR i nie wiem,czy te antenki naprawde mają taki dobry SWR,u mnie jest tak:
kanał 20-1.1
kanał 40-1.2
kanał 1-1.2
Kumpel z pracy też ma taką samą i wartości są podobne.
Co ty,znawca myślisz o tym?
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

President jako marka produkuje dobry sprzęt. Umiejętnie zestrojony moim zdaniem może dać taki wynik.
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

W ogóle te antenki bardzo dobrze się stroją - lepiej nie dasz rady dostroic .
Jeśli na 1 i 40 kanale jest tak samo - oznacza to , że antena jest idealna - jeśli chodzi o jej długość
Jeśli antena jest zbyt krótka , to SWR na 1 kanale jest większy niż na 40 i na odwrót - za długa , na 40 jest niższy jak na 1 .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kris

Post autor: kris »

Jamszoł,zgadza się z tą długością,miałem już wiele anten,Leemy,Sirio 100,ML-ki Sirio,Midlanda,FlorideSunkera i w życiu nie było tak niskiego SWR jak na tej Mizurce,żeby na bokach zejść poniżej 1.4 to było marzenie a tu na środku wskazówka praktycznie się nie wychyla,można przyjąć ,że w niej na środku jest 1.0 :shock: ,sprawdzałem ją jesienią i wartości były takie same,dzisiaj pomyślałem żeby u kumpla sprawdzić na mazdzie 6-tce i wartości podobne.
Poszukałem troche w goglach opini o niej i rzeczywiście ludzie piszą o wręcz książkowym SWR-e na tej antence,no i muszę powiedzieć ,że lata ładnie,łączności jak na taką antenke są przyzwoite,dzisiaj poza miastem gadałem z mobilem odległym w lini prostej jakieś 12-13 kilosów,ja go słyszałem jak przez ściane i on mnie też :grin: ,jest oczywiście wiele negatywnych opini o niej,że szpanerska,słabo lata ,że przyciąga złodzieji,a która nie przyciąga jak się jej na noc nie chowa ;)
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

kris2629 pisze:a która nie przyciąga jak się jej na noc nie chowa ;)
Moja, ale mam patent. Jeden koniec sznurka na czubek anteny a drugi do palca u nogi na czas snu hahaha :) A mieszkam na 1 piętrze i sięga mi do parapetu balkonu :P Parkując pod ścianą mogę ją pogłaskać po czubku przed snem hahaha ;)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Od 1 stycznia weszły nowe przepisy dotyczące instalacji antenowych
Ochrona środowiska
Kto ma stacjonarki niech sobie poczyta http://www.pzk.org.pl/news.php?readmore=1608
Ale najpierw proszę wziąć relanium lub coś silniejszego
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ