uklad wydechowy

Moderator: Moderatorzy

bielu

uklad wydechowy

Post autor: bielu »

witam,wybaczcie jesli temat umiescilem w zlej kategorii ale jak dla mnie nie zalicza sie to zawieszenia.problem jaki mam od dluzszego czasu to brak katalizatora i proste jego zastapienie poprzez wspawanie zwyklej rury.problem ten tyczy sie odkrecajacego sie kolektora wydechowego lub rozkrecania sie kolektora z tlumikiem srodkowym.wiem ze metoda na to jest zalozenie siatki elastycznej ale w serwisach ukladow wydechowych wolaja dosc spora kase za to a ja zamierzam sprzedac auto na wiosne i chce odkladac kase na inny a nie inwestowac w ten..ktos ma jakis pomysl inny od dokrecania tego wszystkiego co jakis czas?
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

nakrętki z "teflonem" blokadą , podkładki sprężynujące kontra drugą nakrętką

i taki żart zaspawać :razz:
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
bielu

Post autor: bielu »

włąsnie tez myslalem o kontrze druga nakretka..pod warunkiem ze sruba bedzie wystarczająco długa...mam nadzieje ze sie uda..co do zaspawania tez jest opcja i sie nie rozkręci na pewno :D ale jak chłopaki później będą chcieli naprawić to sie troche zdziwią :D:D dzięki orion.jakby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to chętnie poczytam bo biore sie za to w sobote
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22178
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Podkładka płaska ;nakrętka samokontrująca (z teflonem) i klej do gwintuw.
Trzyma na 100 i nie puści a jednocześnie można to puźniej zdemontować.
Zrób to fachowo a nie na odp...
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
bielu

Post autor: bielu »

no tak jak pisałem zależy mi zeby tanio a w miare dobrze to zrobic bo mam cały układ wydechowy nowy a pracuje tak jakbyś całego wiertarką pojechał...wiec nie nie zrobie tego na odp.. sie
mikruss

Post autor: mikruss »

Siatka elsastyczna kosztuje 20 zł a wspawanie max 30 zl a jak gdzies wiecej wołają to zdzierusy :evil:
bielu

Post autor: bielu »

mikrus wołają jakieś 150 zeta...
mikruss

Post autor: mikruss »

no to pojechali po bandzie...
ja za montarz tlumika czy czegos tam przy wydechu płace ok 30 zł i wiem ze inni tez mają taką cene ;)
bielu

Post autor: bielu »

ja za srodkowy +montaz zaplacilem 150...
bielu

Post autor: bielu »

diagnoza: problemem nie sa luzy na śrubach tylko popękanie rury ktora jest wspawana zamiast katalizatora...
pytanie...skoro musze to i tak i tak zrobic to czy wspawywac kolejna rure czy może zrobić coś innego?
jakieś sugestie tudziez pomysły?
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4605
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Wstaw strumienice może zamiast zwykłej rurki, powinno go to też troszkę wyciszyć. Swoją drogą to 150zł jakie wołają za wstawienie siatki to po prostu kosmos, ja zapłaciłem tyle za wymianę końcowego tłumika (tłumik + montaż)
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14500
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

mnie się wydaje że te 150 to razem z tą siatką... ale i tak drogo.
bielu, możesz sobie kupić, tak jak ci pisze nonam, strumienicę - nie licz na jakąś moc dodatkową ale akurat strumienica w puszcze katalizatora (jakieś 50 zł) świetnie się nadaje jako tańszy zamiennik kata :) u mnie koszt montażu takiego ustrojstwa to 30-40 zł.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4605
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Strumienica faktycznie nie dodaje nic do osiągów auta, no chyba że robiłoby się cały wydech jakoś, to pewnie coś by dała. Jedyne co zauważyłem po założeniu strumienicy a wywaleniu kata to to że auto zrobiło się trochę głośniejsze ;P
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
bielu

Post autor: bielu »

mi nie zalezy na mocy bo przeciez nic osiagne tutaj jakis wyników..od mocy to moze bedzie nastepne auto..ten ma sie poruszac w cicho i tam gdzie ja chce i tyle..a z tą strumiennica nie głupi pomysł...bo na przeglądzie juz nie widzeliby zwykłej rury tylko zawsze jakąś puche..a i moze to trzymałoby sie jakoś dłużej i nie rozpadło tak jak te patenty co teraz są..
bielu

Post autor: bielu »

a moze pójść całkiem w serie??
http://moto.allegro.pl/item461773661_tl ... zelka.html
tylko nie widze tam swojego silnika albo ktos pokaszanił roczniki produkcji..
ODPOWIEDZ