Jak rozebrać wkładkę zamka klapy bagażnika

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Jak rozebrać wkładkę zamka klapy bagażnika

Post autor: S3ci0r »

jak rozebrać wkładkę zamka klapy bagażnika, tak aby dostać się do zapadek? kluczyk w zamku coraz ciężej się przekręcał aż w końcu w ogóle przestał się przekręcać. wyciągnąłem wkładkę i widać że w środku jest pełno syfu, chciałbym to wyczyścić i nasmarować.

Obrazek
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14500
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

S3ci0r, niestety jest tylko jedno wyjście - trzeba zbić kapsel od strony kluczyka. Blokowany jest zagięciami z 3 stron. Ciężko się zbija i jeszxze ciężej montuje z powrotem :/
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

ogólnie problem się rozwiązał, nie mam pojęcia co było przyczyną niedziałającego zamka. podejrzewam 3 rzeczy, albo woda dostała się między zapadki po czym zamarzła i przyblokowało wkładkę, albo zapadki skorodowały i do tego nagromadził się brud i to zablokowało wkładkę, albo coś w mechanizmie się przestawiło (np sprężynka odbijająca kluczyk) i zablokowało wkładkę.

po wyjęciu wkładki do środka napakowałem preparatu do luzowania zapieczonych śrub - Normfest Super Ultra Crack po czym merdałem kluczykiem żeby dobrze spenetrowało. następnie wkładkę moczyłem przez całą noc w benzynie ekstrakcyjnej. później do środka nawaliłem silikonu w sprayu i znów merdałem kluczykiem. dalej zacząłem składać cały mechanizm, a wszystkie ruchome elementy spryskałem silikonem w sprayu.

teraz kluczyk elegancko się przekręca i odbija z powrotem, nie ma żadnych oporów przy otwieraniu. jednym słowem miód malina.
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12680
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

jak ja naprawialem wkladke z bagaznika lodowki to kazdy na zlocie otwieral :d
nawet Lukas se sam otworzyl jak do Tychow przyjechal pod moja nieobecnosc :DDD
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
ODPOWIEDZ