Głośniki przód

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

kris

Post autor: kris »

Ori plastiki będą pasować pod głośniki 130 i nie bedzie rzeźby,sam mam Hertze 130 tak zamontowane i wszystko gra :D
mateus161992
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2013, 13:50
Lokalizacja: Ełk

Post autor: mateus161992 »

A więc tak. Głośniki to PEIYING
Pasmo przenoszenia: 90-20KHz
Efektywność: 88dB/1W/M
Moc max: 60W
Magnes: 5.3 OZ
Impedancja: 4 ohm
Cewka: 20mm
Głośnik basowy: 5,2" (13cm), PP Cone
Tweeter: 1,2" (30mm), PEI Tweeter
Drożność: 2-drożne
Średnica: 5,2"
Szczerze, to nie ma rewelacji, nie mniej jednak gra dużo lepiej niż oryginał, ale chyba wszystko gra lepiej. Jedyny minuhs to słaba jakość basu, ale to wina radia i braku wzmaka ( moim zdaniem ). Duża poprawa czystości dźwięku i przede wszystkim koniec z harczeniem i pierdzeniem. Słucha się dużo przyjemniej. Koszt niewielki, ale dalsze zmiany w planach. Pozdrawiam :)

[ Dodano: Wto 20 Sie, 2013 ]
Głośniki oczywiście wpasowałem w oryginalne dystanse po niewielkich modach ( w ruch poszedł pilnik ), ale pracy za dużo nie było. Czysta przyjemność i zabawa. Mi to zajęło pół godziny, relax po pracy :mrgreen:
Bazyss
Posty: 185
Rejestracja: 11 cze 2010, 18:20
Lokalizacja: KnZ // ŁDZ
Kontakt:

Post autor: Bazyss »

mateus161992 pisze:A więc tak. Głośniki to PEIYING
Pasmo przenoszenia: 90-20KHz
Efektywność: 88dB/1W/M
Moc max: 60W
Magnes: 5.3 OZ
Impedancja: 4 ohm
Cewka: 20mm
Głośnik basowy: 5,2" (13cm), PP Cone
Tweeter: 1,2" (30mm), PEI Tweeter
Drożność: 2-drożne
Średnica: 5,2"
Szczerze, to nie ma rewelacji, nie mniej jednak gra dużo lepiej niż oryginał, ale chyba wszystko gra lepiej. Jedyny minuhs to słaba jakość basu, ale to wina radia i braku wzmaka ( moim zdaniem ). Duża poprawa czystości dźwięku i przede wszystkim koniec z harczeniem i pierdzeniem. Słucha się dużo przyjemniej. Koszt niewielki, ale dalsze zmiany w planach. Pozdrawiam :)

[ Dodano: Wto 20 Sie, 2013 ]
Głośniki oczywiście wpasowałem w oryginalne dystanse po niewielkich modach ( w ruch poszedł pilnik ), ale pracy za dużo nie było. Czysta przyjemność i zabawa. Mi to zajęło pół godziny, relax po pracy :mrgreen:
Dzieki za odpowiedź i podzielenie się spostrzeżeniami.
Co do Twoich głośników i słabego basu to nie ma się co dziwić, bo masz dość wysokie pasmo przenoszenia "90-20KHz" Radził bym szukać z pasmem przenoszenia od 50-55Hz a uzyskasz ładny basik :)

Na firmowym radyjku grają czy nowa jednostka do tego?
mateus161992
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2013, 13:50
Lokalizacja: Ełk

Post autor: mateus161992 »

Radyjko "jeszcze" oryginał, jakimikolwiek zmianami chetnie się podzielę. Pozdrawiam :)

[ Dodano: Pią 13 Wrz, 2013 ]
Radio zmienione, podłączone, gra wyśmienicie :)

[ Dodano: Sob 05 Paź, 2013 ]
Wczoraj zamówiłem 6x9 w tylną półeczkę, powinnny niedługo przyjść, zobaczymy jak będzie grało z całym zestawem. Do tej pory prowizorycznie zamontowane były z tyłu oryginalne głośniki z drzwi, ale lipa jak 100 ch..i :D Dojadą nowe to dopiszę jak gra i jaki efekt.

[ Dodano: Wto 15 Paź, 2013 ]
Zestawik w końcu zamontowany. Powiem tak: Nie trzeba dużych pieniędzy, żeby grało dobrze. U mnie koszt radia, głośników na przód i 6x9 w tylną półkę - ok. 500 zł. Efekt? baardzo czysty dźwięk, mocne podbicie basowe z tyłu. Początkowo w planach był sub, ale to co jest w zupełności wystarcza. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ