Jaka skrzynia do 300 zł?

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

michalnowak100

Post autor: michalnowak100 »

Witam.
Jestem tu nowy od niedawna.
Polecał byl sub Pioneer 309d4 lub 308d4 12" 30cm 400RMS + wzmacniacz Peiying ALIEN PY-B2H76R 500RMS na mostku.
Naprawdę daje niezłe wrażenia.
Sam posiadam jeden z podanych i kilka moich znajomych ma drugi z podanych.
Jeden głośnik +-250zł + wzmacniacz 300zł.
Zależy na co kogo stać i proponuję zrobić skrzynie według producenta głośnika która jest dołączona wraz z głośnikiem.
Naprawdę wyrywa z fotela.
Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

ja jakoś nie mam przekonania co do firmy peiying :???: dla mnie to tandeta
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
michalnowak100

Post autor: michalnowak100 »

Sam się obawiałem ale jest naprawdę wart. :cool:
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4605
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Co do Peying'a to 4 sztuki wsadziłem do omegi w oryginalnym rozmiarze, były tanie, ale takie właśnie miały być bo seryjne papierzaki się rozsypały i muszę powiedzieć, że grało to na prawdę przyjemnie jak na na prawdę budżetowy głośnik :)
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
Seeeebek

Post autor: Seeeebek »

Dokładnie, głośniki całkiem przyjemnie grały jak na tę cenę. Można powiedzieć, że lepiej od Magnatów które miałem wcześniej.
Ale co do wzmaków i skrzynek/tub to jednak byłbym przy firmach, które się tym specjalizują, typy Hertz/JBL.
Wadi

Post autor: Wadi »

Przepraszam za odkop, ale zapewne nie jedna osoba tu jeszcze zerknie szukając jakiś ciekawych informacji o sprzęcie car audio.

Więc tak, moja przygoda z car audio zaczęła się dopiero jakiś rok temu, przez ten czas przewinęło mi się jakieś 4 głośniki z czego wszystkie cewki poległy. Najbardziej polecam skrzynkę z głośnikiem "Lanzar max 12", 500 RMS. u mnie na katorgach pograł miesiąc, a dostał tylko 560rms. W takim budżecie do 300zł jest ogromny wybór, ale ciężko trafić na dobry głośnik, który pogra.

Druga sprawa to firma peiying, mają car audio w niskim przedziale cenowym, ale czy warto.. Kumpel kiedyś kupił głośnik 25mm za 120zł czy jakoś tak nowy. Nie dawało to głębokiego basu tylko brzmiało to płytko. A co do normalnych głośników, miałem kiedyś do czynienia z 130mm 2drożkami, były tak kichato zrobione, że miały wadę fabryczną, a mianowicie te druciki co szły do piszczka na górze brzęczały o membranę, która była w ruchu. Z tego co wiem, wzmacniacze peiyinga jeszcze są w miarę żywotne i dają radę, ale ich moc jest sporo zawyżana, niż ta prawdziwa- ale to tylko słyszałem, nie miałem okazji nawet na oczy zobaczyć wzmaka peiyinga, kiedyś koleś miał ze szkoły to jak puszczał to nawet mu tam grało, a miał chyba tego aliena.

No, się rozpisałem. :D
przemoCK

Post autor: przemoCK »

Wadi,lepiej dozbierać ciut kaski i kupić markową używkę niż tego Peiyininga.Jedynie co mi się w tych ich sprzetach podoba,to cena i niektore radia,bo mają ładny czysty dzwięk i nic więcej.
Wadi

Post autor: Wadi »

Ktoś mi kiedyś mówił, że jakiś jego znajomy miał radio peiyinga, dokładnie tą podróbkę alpine z kółkiem po środku, to ponoć miesiąc nie pograło a trafiło na gwarancję, ale szczegółów nie znam.
Awatar użytkownika
Gajek
Posty: 1053
Rejestracja: 26 sie 2010, 18:59
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Gajek »

Ja mam głośniki Peiying 16cm http://www.peiying.pl/glosnik/py_bg502t6 kupiłem je na Allegro za 25zł nowe, bo gość się chciał pozbyć. Włożyłem je zamiast fordowskich i jak na moje uszy to dają radę więcej mi nie potrzeba. Radio mam takie http://allegro.pl/radio-samochodowe-pei ... 90819.html i też jest ok, cena przystępna i wtedy jak szukałem to jedyne było w moim przedziale cenowym i miało USB.
Wadi

Post autor: Wadi »

Być może nie jest tak źle jak się wydaje, ja po prostu się zraziłem do tej firmy i osobiście nic bym nie chciał od nich.
zbysio007

Post autor: zbysio007 »

Czy ten zestaw bedzie gral przyzwoicie? KLIK . Ma byc slyszany bass z tylu, ale nie ma targac szyb ;) Na Milo.
Wadi

Post autor: Wadi »

Owszem, głośnik GT5-12 jest jak najbardziej godny polecenia. Mój "ojczym" go ma, zwiedził już 3 auta i w każdym efekt jest przyjemny. Głośnik potrafi zejść nisko i dać z siebie to, czego oczekuje słuchacz. Obawiałbym się jednak tego wzmacniacza, może on być troszkę za słaby na ten głośnik i nie wyciągnąć niższego tonu. To takie moje przypuszczenia, nigdy nie miałem nic do czynienia z tym wzmakiem.

Chociaż z drugiej strony jak sprzedają w komplecie to musi to jakoś grać. ;) w każdym bądź razie głośnik polecam.
ODPOWIEDZ