Który tłumik wybrać... potrzebuje pomocy :)

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

thomas77

Post autor: thomas77 »

czasem lepiej kupić normalny dedykowany bo mniej zachodu z założeniem i spokój jest ;)
zbysio007

Post autor: zbysio007 »

My dzisiaj u kumpla w golfie 2 mielismy tylko pochytac tlumik z kolektorem bo urwal (tak to jest jak sie ma 10cm od ziemi), a skonczylo sie na wymianie springow i wlasnie poprawie koncowego wydechu ktory to jest caly uspawany z czego tylko bylo pod reka. Wiec moim zdaniem jesli ktos ma troche wyobrazni i umie obslugiwac sie spawarka to zrobi Ci ten tlumik w nie wiecej jak 20 minut ;)
mateusz

Post autor: mateusz »

decyduje się na wymianę tego ostatniego tłumika, bo mój to już jest całkiem pusty w środku.
Prawdopodobnie w piątek podskoczę na tą stację demontażu i obejrzę dokładniej ten tłumik, jak go spod tego probe wyjmą - wtedy podejmę decyzję o zakupie.

Będę miał uchwyty z mojego obecnego, przy tamtym tłumiku są też uchwyty do montażu. Ewentualnie gdyby je (te uchwyty) z rozpędu wycieli, to podjadę do jakiegoś motoryzacyjnego i zapytam o opaski do montażu.

A gdyby nie udało mi się zdobyć tych opasek, to mój tata umie bardzo sprawnie posługiwać się spawarką, więc poproszę go o pomoc w montażu i nie powinno być większych problemów;)
Kwazio

Post autor: Kwazio »

mateusz,

Proponowałbym usłyszeć go przed zakupem :-P bo niektóre tuningowe tłumiki brzmią naprawdę głośno :-P Wtedy będzie Cię z daleka słychać a moc żadna w aucie :-P to w moich oczach trąci trochę ... a zachowam to dla siebie :-P
mateusz

Post autor: mateusz »

Kwazio pisze:mateusz,

Proponowałbym usłyszeć go przed zakupem :-P bo niektóre tuningowe tłumiki brzmią naprawdę głośno :-P Wtedy będzie Cię z daleka słychać a moc żadna w aucie :-P to w moich oczach trąci trochę ... a zachowam to dla siebie :-P
też nad tym myślałem, więc jeśli tylko będzie możliwość ugadania się z chłopakami ze stacji to spróbuje go wziąć od nich, zamontować u siebie i wtedy podjąć decyzję;)

________________________________________

EDIT:

niestety nie udało się dogadać z kolesiami aby go wczejniej założyć i dopiero podjąć decyzję o kupnie ;-/ ale gdy znów zapytałem o cenę, to podali mi bardziej atrakcyjną, więc nie próbowałem już tego dochodzić;) w sobotę go zamontowałem i jestem z niego zadowolony;) swój ryk wydaje ale jest przy tym także znośny;)
ODPOWIEDZ