Klimatyzacja a obroty

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Odświeżam swój temat :)

Jako że mamy już ciepłe dni i jest okres używania już klimy...
Jak pisałem w temacie ze w tamtym roku miałem problem jazdy z klimą.
Od nie dawna zacząłem używać. Jest dużo lepieeej niż rok temu :D
Co prawda jak załączam klime to obroty spada o jakieś 100 obr.min czyli do 700 mimo niepełnosprawnego silniczka krokowego, troche trzęsie budą. Zamulenie zmalało, prawie nie odczuwalne.
Najwidoczniej samodzielna regulacja dwóch śrub na pompie wtryskowej pomogła. Instrukcje skorzystać można wytrzasnąc z postu Jamszoła w tutejszejszym forum albo jak kto woli po ludzku to można przeczytać ładnie opisane na forum Mondka :)
I teraz zadam parę pytań:

W jaki sposób sprawdzić temperature nawiewu ?? Ja sprawdziłem tak, że podczas jady na trasie jechałem średnio 80 km/h prawą ręką trzymałem rtęciowy termometr pokojowy z drewnianą obudową na kratke środkowąi tak trzymałem pare minut. Tylko pare minut bo dłużej nie wytrzymałem, ręce mi normalnie zmarzły :mrgreen: Pokazywało 8 stopni. Pokrętło na kółko czyli nawiew na kratki nad pokrętłami i 3 bieg zewnętrzny.
Czy to dobra temperatura ? Ja nie narzekam, ładnie chłodzi...
Niestety nie zrobiłem nabijanie klimy od czasu kupna auta... Ale mam możliwość nabicia za stówke po znajomości mojego ojca...
Czy samodzielnie odgrzybianie robiliście ?? Nie wiem czy jest sens to robić. Moja przyszła teściowa siedziała sprzodu a jest alergiczką i nie narzekała na nudności z powodu klimy więc nie mam pleśni czy coś takiego...
Aha na trasie odczuwam mniejsze zmęczenie z klimą niż bez klimy :)
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Mikosz, bardzo podoba mi sie test zapleśnienia klimy przy pomocy teściowej alergiczki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Natomiast co do stanu klimy to musisz na innych poczekać ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

Mikosz pisze:Niestety nie zrobiłem nabijanie klimy od czasu kupna auta... Ale mam możliwość nabicia za stówke po znajomości mojego ojca
powinno się "dobijać" co roku. ja pustą klime nabiłem za 160. zależy ile środka wejdzie.
Mikosz pisze:W jaki sposób sprawdzić temperature nawiewu ??
http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.p ... c&start=30
Jamszoł opisał co i jak
Mikosz pisze:Czy samodzielnie odgrzybianie robiliście ??
tak. kupić można środki w sklepach motoryzacyjnych lub marketach. ja kupiłem pianke na grzybki.
Mikosz pisze:nie mam pleśni czy coś takiego...
no tego to nie wiesz na pewno.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Blazey

Post autor: Blazey »

:Rob, te wyższe obroty przy toczeniu się auta, to efekt pracy VSS. Przynajmniej wiesz, że sprawny.
U mnie działa to w taki sposób, ze po włączeniu klimy mogę policzyć do 8 - 10, po czym silnik zostaje na moment przyhamowany, by za moment odzyskać obroty lub mieć je lekko podwyższone. Fajnie też czuć jak się jedzie na 4 przy dość niskiej prędkości 60 - 65 km/h. Wyraźnie czuć szarpnięcie autem w momencie załączania klimy.
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Yagr, dobrze że wpadłem na ten pomysł z testowaniem klimy na obecność plesni czy grzybicy. :mrgreen: Z odwagą pytałem sie jej czy nie czuje takich zapachów a mi to ulżyło... :grin: Okropnie być alergikiem, nawet z sanatorium zrezygnowała bo sprzątaczki używają detergentów do mycia podłogi :-/

kupiec, , dzięki za link i z tego co czytałem to Jamszoł mierzył temperature tak jak ja zrobiłem ale nie napisał czym, domyślam że sondą temperaturową miernika...
W sumie nie ma co narzekać, jest w porządku, temp 8 stopni jest niezła. Za rok dopełnie czynnikiem i olejem w specjalistycznym zakładzie...
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Tak mierzyłem sondą z miernika.
Acha - jak jest grzyb w układzie klimy , to po jej załączeniu czuć zapocone stare skarpetki :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Jamszoł pisze:to po jej załączeniu czuć zapocone stare skarpetki
Ten tekst daje mi do myślenia...
Właśnie tak sie dzieje jak załączam to wali smrodem że heej !! Fetor śmierdzi korozją... Kurcze a może zapach podobny do przepoconych skarpetek ??
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

zamiast pianki kup w markecie taki "granat" znaczy środek w aerozolu co stawia się na fotelu załancza klime na obieg wewnętrzny i odpalasz ten "granat" i zamykasz drzwi. koszt ok 30 zł.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

kupiec pisze:zamiast pianki kup w markecie taki "granat" znaczy środek w aerozolu co stawia się na fotelu załancza klime na obieg wewnętrzny i odpalasz ten "granat" i zamykasz drzwi. koszt ok 30 zł.
Tak wiem o takim "granacie". Niedawno własnie na takiego upatrzyłem http://www.allegro.pl/item605211974_car ... mocja.html .
Mogę kupić to i też wosk koloryzujący skoro ten sam sprzedawca i w dodatku z rodzinnego Ostrowa. We wtorek tam zajadę i odbiore...
To jednak mam grzyba skoro jamszoł twierdzi że po załączeniu wali smrodem jak przepocone skarpetki... U mnie zapach wychdzi korozją a te zapachy sa podobne... :roll:
ODPOWIEDZ