Uszczelnienie silnika

Moderator: Moderatorzy

Tigerbart

Uszczelnienie silnika

Post autor: Tigerbart »

Czeka mnie chyba uszczelnienie silnika oraz skrzyni. W okolicach odmy oraz przy misie sączy mi się olej.

Przy wybieraku podobnie.

Przy okazji wymienić chcę wszystkie możliwe elementy uszczelniejace silnik przed wyciekami.

Co mam kupić?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Po pierwsze kup komplet uszczelek ;) jeśli chcesz to sam robic to pamiętaj że do wymiany uszczelniacza wału od strony skrzyni skrzynię trzeba ściągnąć więc przy okazji możesz sobie oblookać stan sprzęgła. ogólnie nic skomplikowanego ale kupa roboty jeśli chcesz wszystkie uszczelnienia wymienić....
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

Położyłem się pod auto jeszcze raz i stwierdzam, że najprawdopodobniej padł mi zimmering przy wale - dlatego mi rzyga olejem, no i mały zimmering przy wybieraku skrzyni biegów.

Więc czeka mnie demontaż rozrządu (od razu dam nowy) no i te pozostałe uszczelnienia też bym zrobił żeby mieć dłuuuugo spokój...
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Mały zimmering przy wybieraku to z kanału szybko wymienisz - uważaj przy zakupie bo są różne do MTX75 i do BC05... cięzko się je wydłubuje ze skrzyni :/ I jak będziesz rozpinał wybierak to uważaj żeby spiąć tak samo jak było bo jak przesuniesz za bardzo to biegi mogą haczyć i trzeba będzie znowu odkręcać.
Jeśli padł ci uszczelniacz od strony rozrządu to i tak nie źle, lepsze to niż ściągać skrzynię ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

ten "komplet uszczelek" co zawiera?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

mega komplety ;) http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(xrxphm3w2dzkmabsr50cnj55))/Samochod3.aspx?GenArtNr=560
a tu uszczelki na dół silnika http://katalog.fota.pl/Katalog/(S(xrxphm3w2dzkmabsr50cnj55))/Samochod3.aspx?GenArtNr=150
W zasadzie sam nie wiem co tam w tych zestawach jest - jak potrzebowałem to kupowałem te co mi sie posypały a kompletu nigdy... ;/
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ODPOWIEDZ