Piszczące łożysko pompy wspomagania. Da się je wymienić?

Moderator: Moderatorzy

Grześ

Piszczące łożysko pompy wspomagania. Da się je wymienić?

Post autor: Grześ »

Właśnie odkryłem, ze piszczy mi łożysko pompy wspomagania. Posmarowałem WD 40 między kołem pasowym, a pompą i przestało piszczeć wiec to chyba łożysko.

Czy da się rozebrać tą pompę i to naprawić? Czy muszę zakładać nową pompę? Czy jeździć aż się rozwali?;p

Zaznaczam, że pompa nie wyje tak jakby miała już się zepsuć. Tylko jest pisk z łożyska.


A i jaką specyfikację ma płyn do wspomagania? Bo pompa wygląda jak volkswagenowska, a tam się lało mineral. W escorcie jest syntetyk?
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

W Esie masz syntetyk.
Co do łożyska - można zdemontować ściągaczem koło pasowe i wytargać łożysko lub samą pokrywę łożyska - tą co przykrywa kulki - wcisnąć tam smaru łożyskowego i zmontować ponownie .
Jedyna wada tej metody - pompę wspomagania trzeba wytargać na wierzch i rozp... na imadle - ściągaczem :mrgreen:
Jeśli masz pod ręką inną - sprawną pompę - to podmień .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Grześ

Post autor: Grześ »

Pompę będę miał w sobotę, a w niedzielę wyjeżdżam na wakacje, mam nadzieję, ze na tym WD pojeździ jeszcze dwa tygodnie wtedy wymienię razem z olejem. A to dobrze że syntetyk, bo mam tego pełno ;p
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Pamiętaj , że WD to rozkleszczacz - nie smaruje - po kilku dniach będzie piszczeć od nowa .
Spróbuj czymś innym - np. smarem w spraju do zamków
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Grześ

Post autor: Grześ »

Jutro coś kupię, będę w castoramie. Może coś zdziała.
ODPOWIEDZ