wymiana wezy

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
reex

wymiana wezy

Post autor: reex »

czesc zamierzam wymienic weze (chlodnicze) oraz trojniki zmienic na metalowe bo mi cieknie plyn. Czesci juz mam ale za czym zaczne wymiane to musze sie was poradzic. Chce wymienic 90% wezy glownie dwa ktore dochodza mi do reduktora. Czy podczas wymiany nalezy zakrecac zawor gazowy ?? Bede odkrecal weze ktore dochodza do reduktora wiec wole sie zapytac niz wyleciec w powietrze :D Mam instalacje elpigaz z butla za kolo. Czy po wymianie trzeba cos odpowietrzac ?? czy wystarczy zmontowac i mozna odpalac smialo :)
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

reex pisze: Czy podczas wymiany nalezy zakrecac zawor gazowy
Nie trzeba
reex pisze:Czy po wymianie trzeba cos odpowietrzac
Nie, odpowietrzy się samo
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

i to by było na tyle w tym temacie :mrgreen: Darkun, gratuluję zwięzłości :grin:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
reex

Post autor: reex »

dziekuje slicznie :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Podpowiem jedno jeszcze - podczas spuszczania płynu z układu dobrze jest zamknąć kranik nagrzewnicy - czyli pokrętło na nadmuch zimnego - wtedy nagrzewnica się nie zapowietrzy.
No chyba , że węże od nagrzewnicy też będziesz zmieniać to wtedy musisz ustawić pokrętło na ogrzewanie , żeby płyn wyjechał z nagrzewnicy.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
reex

Post autor: reex »

No chyba , że węże od nagrzewnicy też będziesz zmieniać to wtedy musisz ustawić pokrętło na ogrzewanie , żeby płyn wyjechał z nagrzewnicy.
tych wezy nie zamierzam ruszac tylko teraz jasny gwint ktore to beda weze :D:D te co wchodza do komory samochodu ?? Bo jakies tam dwa widzialem ze wchodza po lewej stronie do komory samochodu
Patryk

Post autor: Patryk »

Takie dwa wezyki niewielkiej srednicy w porownaniu z wezami glownymi, jeden jest dolotowy a drugi wylotowy z nagrzewnicy.
ODPOWIEDZ