podczas przyspieszania dusi go...

Moderator: Moderatorzy

emceha

Post autor: emceha »

darcun4 pisze:A sprzęgło
ARIEL pisze:dokładnie sprzegło ci ślizga
Też obstawiam za sprzęgłem ;)

mały OT.

Odpowietrzał ktoś układ z ABS-em??? Pomocy (dział zawieszenie i karoseria)!!!
kroitzman

Post autor: kroitzman »

Dzieki:)
Tak myslalem, ale gdy na dluzszej trasie problem znikł pomyślałem że to może inna przyczyna,
no nic, postaram sie pojezdzic na tym jak najdluzej, nowe sprzeglo to 500 pln lekka ręką
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Potwierdzam - podejrzewam , że narazie tylko tarcza do wymiany ale jak dłużej pojeździsz to i docisk będzie do wymiany - bo tarcza go przypali.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kryzys

Post autor: kryzys »

A więc wracamy do korzeni. Wymieniłem przewody na takie - http://www.janmor.pl/pl/sklep3.php?id_m ... odu=00267p
świece na NGK V-Line No'11 a problem duszenia podczas przyspieszania nie ustąpił, co jeszcze może być przyczyną ? - inna rzecz jaką zauważyłem - po odciągnięciu ssania podczas jazdy auto zbiera się poprawnie, można depnąć do podłogi w trakcie przyspieszania i nic nie dławi....
Wszystko to na LPG, zatankuje niebawem PB i sprawdze jak to wygląda na benzynie.

na zdjęciu zaznaczone cięgło ssania ( po jego odciągnięciu na biegu jalowym - obroty silnika rosną )
Załączniki
cięgło ssania przy kierownicy
cięgło ssania przy kierownicy
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

kryzys pisze: na zdjęciu zaznaczone cięgło ssania ( po jego odciągnięciu na biegu jalowym - obroty silnika rosną )
to normalne i tak ma być - po to jest ssanie ;) na zimnym silniku podnosi ci obroty biegu jałowego ułatwiając rozruch
a duszenie na LPG? moim zdaniem regulacja (filterek gazu wymieniłeś?). No chyba że masz za mały mikser dobrany...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
kryzys

Post autor: kryzys »

filtru gazu nie wymieniłem, chyba musze się przejechać do jakiegoś gazownika porządnego aby wymienil filtr i kuknął jeszcze na całą instalacje.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

z wymianą filterka nie ma co jeździć do gazola, to mega prosta operacja, ale gazola odwiedź w celu regulacji!
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ODPOWIEDZ