jaka instalacja?

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

gaz w zetecu daje rade, wiem bo już dwa lata minęły odkąd założyłem instalkę i odpukać póki co jest dobrze mój 1.6 pali średnio ok 9 - 11 litrów max, wiec spoko luz, tylko podejrzewam, że po założeniu trzeba będzie wymienić świece i przewody WN, u mnie świece padły zaraz po założeniu ale nowe wytrzymały już ponad 40 Tyś km a i przed montażem instalacji zmieniłbym filtr powietrza na nowy
Awatar użytkownika
Ven
Posty: 559
Rejestracja: 07 kwie 2007, 01:01
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Ven »

Swiece mam nowe Motorcrafty Platinium - jakies 3-4kkm zrobione, przewody stare dobre, filtry wszystkie wymienione (powietrza, paliwa, oleju) :cool:
Jest: Civic Sedan 6Gen VTi
Były: MKV RS2000, MKVI CLX 1.6 16v, MKIV Ghia 1.4 '89, MKIV XR3i '90 1.6 KE-Jetronic
sajsen

Post autor: sajsen »

witam ja mam gaz w 1.6 16v 96r. i nic sie nie dzieje zakladany przy 137000 sekwencja
tesc do skody fabia 3 lata temu wpakowal i tez nic
kumpel jezdzil do kilku warsztatow nie wiedzieli co u niego w gazie nie dziala ma instalacje holenderska
dalem mu namiary na moich gazownikow
i autko lata juz rok bez uwag peugeot 405 a ma go kilka lat
jak chcesz tez moge dac ci namiary

PS> zapomnialem dodac ze wczesniej latalem fiesta 1.3 96r gaz montowany przy 122000
wymieniony kolektor z plastiku na alu.
160000 mial jak sprzedalem i nic nie szwankowalo
wiec gazuj autko jeszcze nim polatasz
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

cidzej a dlaczego nie, rs jest do jazdy a nie do stania a jak się jeździ to trzeba lać ja wolę psiukać :mrgreen:

daj te foty bo porównam sobie z instalką w orionie, którą montowałem sam zobaczę czy gorzej czy lepiej :smile:
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11734
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

orioninblue, predko to ja ci tych zdjec nei zrobie - to samochod zarobkowy i nie stoi poł dnia pod domem tylko na taryfie zapitala. jak bede mial okazje i zastane starego pod domem we wmiare rozsadnych godzinach to spoko. zreszta mysle, ze najdalej za 2 tyg tez bede mial taka instalke w aucie wiec na zywo sobie obejrzysz na ktoryms z nastepnych spotow ..

mam nadzieje, ze u mnie tez bedzie dobrze zalozony :P
Awatar użytkownika
Ven
Posty: 559
Rejestracja: 07 kwie 2007, 01:01
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Ven »

cidzej, i jak założyłeś już nitro ;) ? Jak tak to pisz ino jak sie to ma i jak sie jezdzi :cool:
Jest: Civic Sedan 6Gen VTi
Były: MKV RS2000, MKVI CLX 1.6 16v, MKIV Ghia 1.4 '89, MKIV XR3i '90 1.6 KE-Jetronic
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11734
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

mam. juz 3 tydzien. wlasnie dzisiaj 3 raz tankowalem. zrobilem juz kolo 700km na lpg. narazie bez zarzutu. jest słabiej (tego niestety moglem sie spodziewać), ale jeszcze da sie ostrzej spod swiatel wystartowac czy kogos wyprzedzic ;) aktualnie spalanie mi wyszlo 11,5L/100km co jak na dystanse ~6km i zime nie uwazam za tragedie w tak duzym aucie z silnikeim 1.8.

nie stwierdzilem zadnych falowan obrotow, przerywania szarpania - nic a nic ! chodzi jak na benzynie z jednym malym minusikiem - zawsze przy pierwszym przelaczeniu na gaz po nocy auto gasnie. odpalam jeszcze raz i juz jest ok i tak do nastepnego dnia :) specjalnie to nie przeszkadza, ale wspomne o tym oczywiscie przy pierwszej regulacji po 1000km.

suma summarum: zamiast za 40 zł pokonuje teraz 100km za 25zł - czy warto bylo montować ?? narazie moge powiedziec, ze WARTO !!!! :D już na ten moment jestem 7x15 = 105pln do przodzu a to jeszcze nie koneic miesiaca ;)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Mnie gaśnie jeśli jest na wolnych obrotach.
Gazownik powiedział , żeby starać się być w ruchu podczas przełączania a jak przyjadę na 1000 km to podreguluje :)
Narazie mam jeździć - niech się gaz z benzyną docierają.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Ven
Posty: 559
Rejestracja: 07 kwie 2007, 01:01
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Ven »

cidzej, no to najs :) A jaki sterownik gazu Ci zamontowali? Czy masz możliwość samodzielnej regulacji z laptopa?

Na allegro chodzi nowa (od dystrybutora, 12mcy gwar) kompletna instalacja ze sterownikiem DETEC BASIC PLUS, mysle czy by sobie jej nie sprawic, to tylko 550zł mhm... z drugiej strony wyczytałem że nie nie wielu gazowników umie te instalacje regulować .. :???: To pewnie brać instalke z najpopularniejszym, najpewniejszym sterownikiem... czyli jakim :roll: AL-700 / Bingo S?
Jest: Civic Sedan 6Gen VTi
Były: MKV RS2000, MKVI CLX 1.6 16v, MKIV Ghia 1.4 '89, MKIV XR3i '90 1.6 KE-Jetronic
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11734
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

ja mam tak:

parownik + zawór Lovato (z czujnikiem temperatury)
butla z reduktorem - STAKO
emulator wtryskow - STAG
a calością zarządza dzielnie Autronic AL-700 :)

jak łatwo sie domyslec (doczytać w necie) - w AL-700 można sobie majstrować samodzielnie z Laptoka :P

cała instalka z montażem i tankowaniem do pelna kosztowala 1685 zł

montowalem tam gdzie podawalem juz namiary - na ul. Działkowej 23 to jest Okęcie, za Media Markt al. Krakowska
ODPOWIEDZ