Poprzesuwane tracki na odtwarzaczu..

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

yezozwierz

Poprzesuwane tracki na odtwarzaczu..

Post autor: yezozwierz »

Jakiś czas temu zauważyłem dziwną rzecz. W moim JVC KDG322 dzieje się tak: na Audio CD nie czyta początku piosenki. Choć nie do końca. Jak leci sobie po kolei wszystko to idzie tak jak trzeba, utwór po utworze. Ale jak chcę przesunąć na następny to piosenka rusza tak ze swojej 5 sekundy mniej więcej. Zaobserowałem też że jak idzie sobie sama po kolei to tytuł poprzedniej jeszcze jest jak zaczyna grać kolejna.. Cos ma chyba problem z rozróżnianiem ścieżek.. Na ori płytach też tak się dzieje. Nawet na nowiutkich. A na CD MP3 problem nie występuje. Ktoś ma jakieś pomysły??
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

nie możesz porównywać zapisu audio CD z MP3 - zupełnie inny system odczytu - CD jest czytany "w czasie rzeczywistym" a MP3 trafia najpierw do dekodera który go "odkodowuje". Nie mam pojęcia skąd ci sie bierze taki efekt na CD audio... Spróbuj przeczyścić soczewkę bo tak myślę że gdy laser jest zabrudzony to jak złapie początek ścieżki to po kolei już idzie a gdy każesz mu skakać to się gubi i trochę czasu zabiera znalezienie...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
jaras231

Post autor: jaras231 »

Z tego co ja wiem to na plytach CD audio na poczatku jest zapisane ile utworow jest na plycie i
pozycja lesera dla kazdej piosenki
stad wiemy ile jest utworow na plycie i jaki ma ona czas
jak leci po kolei to laser czyta wszystko w ciaglosci a jak skaczemy po utworach to bierze informacje z wczesniej wczytanych danych i ustawia laser tak jak tam jest zapisane czyli poczatek piosenki
moim zdaniem Twoj cd ma problem wlasnie z okresleniem tej pozycji a raczej przeklamuje o te 5s
gdy by to byla wina brudnego lasera to wydaje mi sie ze dlurzej by szukal utwory
Jak masz na gwarancji to daj do naprawy
ODPOWIEDZ