Wzmacniacz antenowy - czy warto ?

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mn1s1ek
Posty: 233
Rejestracja: 21 sty 2007, 18:56
Lokalizacja: Biskupiec

Wzmacniacz antenowy - czy warto ?

Post autor: Mn1s1ek »

Witam
Mieszkam niecałe 40 km od Olsztyna i moje fabryczne radyjko 4000 z fabryczną antenką słabo łapie niektóre Olsztyńskie stacje (np. WA-MA lub Eska). Ogólnopolskie stacje (RMF czy ZET) odbierają mi super nawet BEZ ANTENY (kiedyś wyjechałem z myjni i zapomniałem przykręcić antenę na dach).
I tak sobie pomyślałem, żeby kupić jakiś wzmacniacz antenowy - pełno tego na Alledrogo.pl:
TUTAJ i TUTAJ.

Czy ktoś montował już coś takiego ? Czy to zdaje egzamin ? Czy warto ?

A może lepiej kupić nową antenę ze wzmacniaczem ? Poradźcie cosik.
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11734
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

z radiami na elektronice blaupunkta to sie wogole nie spisuje - maja one wewnetrznie bardzo dobre, mocne i czule "glowice" i po dolozeniu wzmacniacza zaczynaja sie pojawiac przestery i nawet stacje, ktore do tej pory dobrze odbieraly zaczynaja sie rozjezdzac. poza tym pogarsza sie selektywnosc odbiornika i czesto mozna spotkac sytuacje, ze sluchajac np. Zetki slyszymy w tle jeszcze 2 inne stacje - generalnei nie polecam tego gówna ! zainwestuj w inna antene (bat) lub po prostu radio
Awatar użytkownika
Mn1s1ek
Posty: 233
Rejestracja: 21 sty 2007, 18:56
Lokalizacja: Biskupiec

Post autor: Mn1s1ek »

Wymianę anteny brałem właśnie pod uwagę - ale tylko w przypadku gdy będzie słychać poprawę.

Co to jest ten "bat" ? Czy jak wymienię antenę na tego "bata" to nie będę już musiał dokładać wzmacniacza ?

Chodzi mi o wymianę anteny na taką, którą mógłbym bez problemów wkręcić w moje gniazdo na dachu.
MARKKO

Post autor: MARKKO »

Mn1s1ek pisze:Co to jest ten "bat" ? Czy jak wymienię antenę na tego "bata" to nie będę już musiał dokładać wzmacniacza
hahahahaha antena to inaczej BAT :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mn1s1ek
Posty: 233
Rejestracja: 21 sty 2007, 18:56
Lokalizacja: Biskupiec

Post autor: Mn1s1ek »

MARKKO pisze: hahahahaha antena to inaczej BAT :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki za "pomoc" Panie Wszystkowiedzący :-/

[ Komentarz dodany przez: MARKKO: Sob 23 Lut, 2008 ]
inaczej na antene mówi sie bat to nie jest jakis specjalny rodzaj anteny a łukaszowi pewnie chodziło o dłuższa antene lub nową, nie wiem
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Siemka.
Ja kupiłem wzmacniacz antenowy.
Powiem Ci tak: daje, jak podłącze pod prąd jest ok jak odłączę kabelek od zasilania to już minimalnie gorzej.
Mam radio niestety dalco. Przy nim wzmacniacz pomaga :]
Nie wiem jak w innych :]

PzDr :)
Awatar użytkownika
lostlast
Posty: 752
Rejestracja: 24 lut 2008, 00:08
Lokalizacja: Berlin

Re: Wzmacniacz antenowy - czy warto ?

Post autor: lostlast »

Mn1s1ek pisze:Witam
Mieszkam niecałe 40 km od Olsztyna i moje fabryczne radyjko 4000 z fabryczną antenką słabo łapie niektóre Olsztyńskie stacje (np. WA-MA lub Eska). Ogólnopolskie stacje (RMF czy ZET) odbierają mi super nawet BEZ ANTENY (kiedyś wyjechałem z myjni i zapomniałem przykręcić antenę na dach).
I tak sobie pomyślałem, żeby kupić jakiś wzmacniacz antenowy - pełno tego na Alledrogo.pl:
TUTAJ i TUTAJ.

Czy ktoś montował już coś takiego ? Czy to zdaje egzamin ? Czy warto ?

A może lepiej kupić nową antenę ze wzmacniaczem ? Poradźcie cosik.


szybciej cie piorun czepnie :)
a poza tym takie badziewia to raczej nie kupuj a jak już maź to sprzedaj
ost kupilem nowa antenę do mego autka ba pierwsza ulamalem niechcaco
po zalozeniu anteny to Musiałem nawet kabel nowy puscic bo na starym oryginalnym niegrało
i wogle nie wiem co to za różnica jak stalem w kolejce jakiś koleś przyszedł z antenka do sklepu i pyta się czy morze wymienić na inna antenkę bo ta co kupil nie lapie mu radia tzn tworzenie z aluminiowa antenka aluminiowa niedziela a czarna zwykła dzialala lepiej se radio z mp3 zalurz i po wtokach
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Antenka do radia , działa tak samo jak inne anteny - np.CB
Powinna być zestrojona na daną częstotliwość.
Jeśli jest dłuższa lub krótsza to źle odbiera te programy , których chcemy słuchać.
Tutaj nie przywiązujemy takiej uwagi jak przy CB bo z tej anteny nie nadajemy , tylko odbieramy.
Antenka , która nie jest w częstotliwości rezonuje z falami o częstotliwości odpowiedniej do jej długości - z pozostałymi falami też rezonuje ale słabiej.
Poza tym głowiczka powinna być dobrze zmasowana z blacharą wozu.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ