oznaczenie przewodów w MK7 jakie kolory

Pytania i odpowiedzi z tematyki car-audio

Moderator: Moderatorzy

demo

oznaczenie przewodów w MK7 jakie kolory

Post autor: demo »

czy ktos ma moze taki opis jaki kolor przewodu do ktorego glosnika i jaka polaryzacja (+ czy -) gdzies to bylo na forum ale nie moge znalezc
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

jaki kolor na lewą a jak ina prawą stronę to bedziesz wiedział jak podłączysz na chwile jedną parę kabli, a polaryzacja to nie wiem
Nanom 1

Post autor: Nanom 1 »

Prosze
(Kliknij w fotkę ,aby powiększyć)
od góry
lewy (1,2)
lewy(3,4)
prawy(5,6)
prawy(7,8)
Załączniki
Schowek01.jpg
Schowek01.jpg (336.91 KiB) Przejrzano 6653 razy
Awatar użytkownika
Intruder D1
Posty: 156
Rejestracja: 13 sty 2008, 08:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Intruder D1 »

A mógłby mi ktoś powiedzieć jak to jest z kablami zasilającymi radio(jaki kolor za co odpowiada) w mk V. Kupiłem kostke ISO i chce sobie ją wmontować w obwód.
Nanom 1

Post autor: Nanom 1 »

Zapewne będzie tak jak we wszytkich autach:
Czarny - masa
Czerwony (zazwyczaj większy przekrój) -PLUS
Niebieski - antena elektryczna

W radiu łączymy żółty (podtrzymywanie pamięci) z czerwony +
Załączniki
Kliknij ,aby powiększyć
Kliknij ,aby powiększyć
Awatar użytkownika
Intruder D1
Posty: 156
Rejestracja: 13 sty 2008, 08:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Intruder D1 »

Ale mi chodzi o oznaczenie kabli w wiązce samochodu. U mnie w samochodzie są np jakieś 2 brazowe przewód. Do czego one są? Mam takie słabej jakości zdięcie. Może to cos komu pomoże.
Załączniki
DSC00137.JPG
Nanom 1

Post autor: Nanom 1 »

Ja bym obstawiał na czerwony plus a brązowy minus (tak powinno być,bo nie widzę na tym zdjęciu czarnego :?: ) (jedno co mi świta ,to to ,że może być kabel minus zaraz po lewej stronie od plusa) ,ale najlepiej sprawdzić ,to przy pomocy np. diody na 12 V .Reszta ,to kable głośnikowe które najlepiej jest osobiście ''rozszyfrować'' ;) (ich kolory) przy głośnikach.
Awatar użytkownika
Intruder D1
Posty: 156
Rejestracja: 13 sty 2008, 08:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Intruder D1 »

Aha dzięki wielkie. A tak wogóle to do czego może być ten żółty bo w tej mojej kostce ISO jest zółty z pomarańczowym paskiem przewód(pisze na nim "memory") więc mam je razem połaczyć?
Załączniki
DSC00138.JPG
Awatar użytkownika
nova
Posty: 337
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:45
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: nova »

Intruder D1 pisze:Aha dzięki wielkie. A tak wogóle to do czego może być ten żółty bo w tej mojej kostce ISO jest zółty z pomarańczowym paskiem przewód(pisze na nim "memory") więc mam je razem połaczyć?
Fabrycznie masz zrobione tak że masz dwa przewody plusowe, jeden podtrzymuje pamiec a drugi po przekręceniu stacyjki pozwala włączyc radio no i oczywiście masowy przewód :grin:
W radiu łączymy żółty (podtrzymywanie pamięci) z czerwony + Nanom 1 dobrze tobie podpowiada :cool:
Jest Volvo S40 wyłącznie od Novej
i Jest Mondeusz od Novego
A Był - Czerwony karzeł 17.01.2007 - 19.02.2011
Awatar użytkownika
bodzio82
Posty: 818
Rejestracja: 21 lip 2008, 13:54
Lokalizacja: plockie

Post autor: bodzio82 »

Intruder D1, samo mowi przez siebie po angielsku MEMORY czyli pamiec (radia)jak na przyklad wyl.i potem wlaczysz to dalej masz stacje jesli wczesniej zapisales na poszczegolnych kanalach 12345 ,jesli nie podlaczysz tego pomaranczowego przewodu to po wyl radia i wlaczeniu odbiornik nie zapamieta ustawien jakie byly przed wylaczeniem :cool:
Awatar użytkownika
Intruder D1
Posty: 156
Rejestracja: 13 sty 2008, 08:50
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Intruder D1 »

Radyjko juz podłaczone. Śmiga bardzo dobrze :grin:
ODPOWIEDZ