jakie Żarówki do licznika????

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

gawron

Post autor: gawron »

ja robie tak że z starej oprawki wyrywam żarówke i wlutuwuje LED
Załączniki
DSCN5304.JPG
DSCN5305.JPG
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

gradobr tu zobaczysz wszystkie żarówki występujące w Escorcie.Możesz zobaczyć i pytać się o konkretny model po nazwie: http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.php?t=4946
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Patrząc na to foto - to "na oko" identyczne są w desce rozdzielczej od malucha - a przynajmniej te od Malucha pasują do podświetlenia pokręteł - osobiście zakładałem u siebie żarówki wyciągnięte z Malucha.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
gawron

Post autor: gawron »

darcun4, ja nie pytam, bo wiem jakie są.
Jamszoł, masz racje, ale w desce rozdzielczej są inne made in ford :shock:
nie pasują z niczego.a w salonie liczą za żarówkę = wymiana 50 zł
Awatar użytkownika
darcun4
Posty: 3470
Rejestracja: 22 mar 2005, 20:46
Lokalizacja: Toruń

Post autor: darcun4 »

Dla mnie to te żarówki z Fordziaka są suuuper.
Szczególnie te od licznika. Pasują do Vołoviny a są 3 razy tańsze ;)
Blazey

Post autor: Blazey »

Ja kupowałem jakieś z helli, czy boscha. Na pewno nie było na nich napisu ford. I z tego, co pamiętam, to można dopasować z innych aut. I z forda pasują też do czegoś. Gniazda są zazwyczaj takie same. Ewentualnie występują minimalne różnice w wymiarach. Podstawową rzeczą, na którą należy zwracać uwagę, to to, czy styki są od strony cokołu, czy od strony żarówki (s której strony płytki jest druk i styki). Raz miałem oprawki uniwersalne: miały dwie pary styków. Gdzieś mi się rozeszły po klientach przy robotach.
:gawron - diody radzę lekko zmatowić od czoła. Światło będzie dzięki temu rozproszone.
gawron

Post autor: gawron »

Blazey, MAM w liczniku tylko 15 diod "BLUE" = białe zegary :grin:
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

gradobr pisze:zastanawiam sie nad kupnem licznika z bialymi tarczami ale wszystkiena allegro sa z obrotomierzami a ja mam teraz licznik jak pokazalam na zdjeciu czy moge sobie zalozyc taki z obrotomierzem??? czy cos musi zostac przerobine, czy potzrebna jest jakas linka do obrotow? jak to podlaczyc?
Z tego co się orientuje to obrotomierz w Essim zasilany jest elektrycznie, a instalacja robiona jest pod zegary z obrotomierzem, tak więc jak kupisz sobie zegary z obrotomierzem, to wystarczy je zamienić i obrotomierz powinien działać
Wyjątkiem będą zegary cyfrowym licznikiem kilometrów- takie nie będą pasować
gradobr pisze:mam ogromny problem z zarowkami od licznika chodzi o te 2 do góry poczatkowo swiecila jedna a teraz juz zadna dzis szukalam po sklepach i nie maja takiech nawet na stacji paliw patrzylam i nic... jak przylozylam inna to swieci czyli prad jest ale nie ma jak jej przymocowac musze miec takie jak orginalne... gdzie je moge kupic??? i jak sie nazywaja???
Ja zarówno w poprzednim essim, jak i w obecnym z żarówkami od zegarów robiłem tak:
jako, że żarówka siedzi w oprawce na wtyk, kombinerkami wyjmowałem spaloną żarówkę z oprawki, a potem w elektronicznym, lub zwykłym motoryzacyjnym sklepie kupowałem samą żarówkę i wkładałem do oprawki. Same oprawki fordowskie ciężko dostać, ale żarówki są naprawdę pospolite.
Wtedy koszt wymiany 1 żarówki to 0,80-1,20 PLN-ów
ODPOWIEDZ