Zardzewiała podłoga

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
S3ci0r
Posty: 4782
Rejestracja: 26 mar 2010, 02:41
Lokalizacja: Łódź
Pojemność: 1988
Rocznik: 1997
Generacja: MK7
Nadwozie: Hatchback

Post autor: S3ci0r »

emtees pisze:Kup maty bitumiczne, dekarskie ;)
a dokładnie to taśmę dekarską tą z aluminium, do nabycie w castoramie :D
GG: 3022309

PMC Team Polska
RTT - Rób Te Tosty :d
Awatar użytkownika
Mucka13
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mucka13 »

W końcu wstawiłem zdjęcia z prac.
Zapraszam do obejrzenia.


https://picasaweb.google.com/1044425359 ... directlink
emtees

Post autor: emtees »

Eeee, no nie było tak źle u Ciebie z tą podłogą :D Ładnie teraz to wygląda, i tak jak MinisterQ pisze - spokój na parę lat :)
Awatar użytkownika
Mucka13
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mucka13 »

hehe, mam nadzieję :)
Muszę jeszcze wskoczyć pod auto i fajnie odrdzewić podłużnice, pomalować i zabarankować :)
Awatar użytkownika
bobson
Posty: 576
Rejestracja: 03 lis 2009, 18:08
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Post autor: bobson »

Super, że sam to ogarnąłeś. Mam pytanko odnośnie spawarki - polecasz czy nie? Planuje kupić właśnie ten model.
Mondeo MK3 2.2 TDCI
Focus C-Max 2.0 TDCI
Fiesta MK3 XR2i ITB
Awatar użytkownika
Mucka13
Posty: 163
Rejestracja: 15 cze 2009, 19:57
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Mucka13 »

Jestem ogólnie bardzo zadowolony z niej.
Kumpel z którym kupiłem ją na pół :D mówił że ma słaby prąd i na początku chciał spawać na prawie najwyższym prądzie
( regulacje ma taką że mamy do wyboru 1,2,min,max )
On spawał na 2 min i 1 max i przepalał, ja dałem 1 min i pięknie się spawało z pełnym przetopem.
Do amatorskiego spawania jest ok, spokojnie pospawasz blachę do 4-5 mm z przetopem, powyżej też chwycisz ale bez przetopu.

Kupiliśmy ją z myślą o naprawie mojego essa i jego astry ( samo to się zwraca, niż mielibyśmy dać do blacharza ) i mieliśmy sprzedać. Ale pojawiły się propozycję zarobkowe :)
Już ktoś tam chce bramę spawać, jakiś wózek jest do sklecenia. Tak więc sprzedawać nie będziemy bo nie ma sensu. Spawarka dobra rzecz.
Aha na to co widać na zdjęciach poszło niecałe 0,6-0,7 kg drutu 0,8mm.
Dość ekonomicznie.
Martwiliśmy się też o chłodzenie, ale okazało się że prawie wcale się nie grzeje ( na najniższym prądzie ) , duży wentylator wydmuchuje wszystko. Jak się gwarancja skończy to najwyżej zamontujemy dodatkowy radiator, albo turbinke :)

Jeszcze jedno aha :)
Wg naszych wyliczeń ciągnie ona niewiele więcej niż czajnik 2000Wat, więc na dobrą sprawę możesz podpiąć się do zwykłego gniazdka. Nie trzeba szukać kabli 1,5 kwadrat ani siły żeby spawać.

[ Dodano: Wto 18 Paź, 2011 ]
Pytanie:

Przejrzałem temat tigerbarta o esku gdzię blacharz robił mu podłogę

Obrazek

To białe czym konserwował to co to?? Żywica?
emtees

Post autor: emtees »

Prędzej specjalna masa uszczelniająca na pędzel ;) U siebie tez to robiłem - puszka takiej masy firmy boll kosztuje koło 30zł. A potrzeba z półtorej puchy na wszystko :)
ODPOWIEDZ