dziwny problem z termostatem

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

leszek, te :kulki","zaworki" to w moim - ja mam w miejsce tego zaworka śrubę wkręconą ale tu inny silnik... Jest jeszcze pcja ze zapaskudzony układ chłodzenia i jakieś smieci pływają i skracaja skutecznie żywot termostatu
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Czy termostat , który wyciągasz to sprawdzasz , czy wywalasz go a wstawiasz nowy ?
Może to wcale nie termostat się psuje - może jak pogonisz woza , coś gdzieś aię przyblokowuje i nie ma pełnego obiegu - choć by w wężu idącym z termostatu do chłodnicy
Wymieniając następny termostat spuszczasz wodę i obieg wraca do normy - do następnego przegonienia .
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
bodzio82
Posty: 818
Rejestracja: 21 lip 2008, 13:54
Lokalizacja: plockie

Post autor: bodzio82 »

Jamszoł pisze:Czy termostat , który wyciągasz to sprawdzasz , czy wywalasz go a wstawiasz nowy ?
sprawdzalem ten originalny jak go wywalalem, otworzyl sie minimalnie w wodzie ktora sie gotowala z 5 minut w czajniku ,wystarczyło na sekunde wyjac z czajnika i odrazu sie zamknał takze dziadostwo
Na obecna chwile auto mi nie lapie duzej temperatury ale wlasnie tak jak wczesniej zrobilo sie podatne na skoki chwile sie pokrece po miescie i strzalka w pionie i potrafi sie przechylic w prawa strone nawet przy takiej pogodzie jak jest teraz to chyba cos nie tak

U mnie uklad chlodzenia to bajka jesli chodzi o czystosc i droznosc ,auto grzeje w srodku ,reduktor mimo ze na rowno ze zbiorniczkiem zawsze jest dogrzany nie zapowietrza sie wiec wszystko ok,plyn czysty
Postanowilem sie w sobote bardziej skupic na tym moze cos znajde dzieki wszystkim za podpowiedzi odnosnie usterki :razz:
Dan1el

Post autor: Dan1el »

witam,dołącze sie do tematu bo nie ma powodu by zakladac nowy... Otóż wymieniłem termostat dzis poniewaz nie moglem rozgrzac silnika do tej temperatury ktora pozwoli uruchomic wentylator.To ze termostat byl nie sprawny wiem na 100%.Kupiłem nowy,zamontowalem i dalej to samo. Oczywiscie termostat otworzyl sie w odpowiednim momencie ale dmuchawa stoi w miejscu. I jest taki myk,wyciągam wtyczke od czujnika temperatury (ta,na obudowie termostatu) i wentylator sie włącza.Czy to znaczy ze czujnik jest do wymiany ? Pytam bo nie chce sie naciagac na koszty... Moze jakiś uprzejmy kolega odlaczy ta wtyczke od swojego 1.8 TD i zobaczy czy zalaczy mu sie dmuchawa? Dziekuje z gory ! :)
Awatar użytkownika
bodzio82
Posty: 818
Rejestracja: 21 lip 2008, 13:54
Lokalizacja: plockie

Post autor: bodzio82 »

no i wszystko wróciło do normy auto znów pięknie temp.trzyma,wykonane podejscie number for ;)
ODPOWIEDZ