Jak wymienić płyn do wspomagania i ......

Moderator: Moderatorzy

Drift King

Jak wymienić płyn do wspomagania i ......

Post autor: Drift King »

Witam ponownie i mam pytanko: poziom płynu w zbiorniczku od wspomagania jest na minimum więc chciałem dolać lub wymienić ponieważ nieda się określić koloru tego płynu bo wygląda na prawie czarny a z tego co czytałem to jest czerwony lub zielony.Dajcie znać jeżeli woecie jak to zrobić a najlepiej coś ze zdjeciami i czy poradze sobie sam czy poprostu mam najlepiej jechać do mechanika.AAA i ile płynu wchodzi. Pozdrawiam.
emceha

Post autor: emceha »

hmmm ja dolałem czerwonego do przekładni automatycznych i gada ;) (około 11 zł za literek. Do obiegu wchodzi chyba około 2 litrów (niecałe dwie butle). Przynajmniej tyle ja wlałem jak mi wyrąbało przewody z maglownicy. Jak chcesz to możemy się spotkać gdzieś i looknąć co to tam pływa u Ciebie w tym zbiorniku.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Dasz radę sam - na zgaszonym silniku podnieś przód do góry tak , żeby koła były w powietrzu - poodkręcaj rurki ( wężyki ) w najniższym punkcie i pokręć sterem kilka razy w lewo i w prawo do oporu.(Oczywiście wyłap stary olej :mrgreen: )
Zakręć rurki ( wężyki ) nalej świeżego oleju - odczekaj z 20 minut ( przerwa na kawę po to aby olej wleciał wszędzie gdzie będzie mógł sam )i kilka razy przekręć sterem do oporu w lewo i prawo .Układ się odpowietrzy. Pamiętaj - na zgaszonym silniku.
Oryginał powinien być taki ATF Dexron II Ford M2C 166-H ( Według INFO - TECH)
Wg. oryginalnej instrukcji - Niemieckiej - 2,8 l
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Drift King

ciąg dalszy

Post autor: Drift King »

spoko emceha zgadamy się jakoś i lukniemy pod maske , może coś jeszcze doradzisz.Niestety pracuje w systemie 4-brygadowym we włoskiej firmie BREMBO POLAND i różnie to bywa z moim czasem ale napewno spotkanie dojdzie do skutku.Pozdrawiam a co do wymiany tego płynu to wolałbym jakieś bardziej szczegółowe info razem ze zdjęciami.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Drift King pisze:BREMBO POLAND
dobre tarcze hamulcowe robią - jak mi przyjdzie zmieniać to właśnie kupię sobie tej firmy.Tylko , że trochę drogie u nas po 240 zł.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Drift King

Post autor: Drift King »

Podaj Model samochodu ,rocznik oraz pojemność i dowiem się ile u nas w zakładzie kosztują bo pracownicy mają taniej tylko mogą wziąść 2 sztuki w roku ale dużo ludzi niema aut więc za pare grosze załatwiają to biorąc tarcze dla kogoś na siebie sam jestem ciekaw ile do mojego kosztują.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Drift King pisze:Podaj Model samochodu ,rocznik oraz pojemność
W zasadzie taki sam jak twój tylko z sierpnia 1996r.(Kombiak)
Oczywiście mowa o wentylowanych tarczach.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Vieczur

Post autor: Vieczur »

skonczcie ten offtopic
ODPOWIEDZ