roznica 6 litrów na 100 km

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dymek

roznica 6 litrów na 100 km

Post autor: dymek »

witajcie! jestem tu nowy... mam takie pytanie czy Wasze auta tez maja roznice 6 litrów miedzy jazda na trasie w miescie? Na autostradzie jadac srednio 120 km/h pali 8,1 l. LPG a w miescie potarfi nawet do 14 l wziac. Dodam iz ostatno korki znacznie sie zmniejszyly w Krakowie, a spalanie dalej takie samo...:( pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Witam zioma ;) To jest możliwe - wszystko zależy od tego w jakich warunkach jeździsz i jaką masz stopę. Ale jeśli to duże zużycie pojawiło się nagle i trwa to może być jakiś defekt np. sonda lambda... Ja zanotowałem największą różnicę 6,5l... Ale moim zdaniem w wypadku silnika 1,3 to 14 l to ciut za dużo.... Może już masz filtry przypchane?
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
dymek

Post autor: dymek »

autko mam pol roku... wymienione mial filtr powietrza,paliwa i oleju po kupnie...wczesniej palil chyba tak 11-13...a teraz non-stop od 13-14 ... jezdze w miare spokojnie...bo to auto takie nie mrawe...za maly silnik do gabarytu...:)
a ta roznica u ciebie z czego sie wziela?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

skąd? 120km/h na drugim biegu.... :) ale to jednorazowo więc się nie liczy ;) wzięło się stąd że miałem już zapchany filterek gazu, akurat trafiałem regularnie na korki na nowohuckiej i przy r.grzegórzeckim a poza tym trochę eksperymentowałem z regulacją gazu. Ale swoją drogą to po emerycku też raczej nie jeżdżę... Poza tym ja mam 1,6l i instalację bez krokowca
jeśli jeździsz już pół roku to nie wiadomo ile jest na twojej instalacji zrobione km. Zrób sobie regulację (bo niestety parownik zmienia pod wpływem zużycia swoje właściwość) i przy okazji każ wymienić filter/y gazu. Zerknij sobie też przy okazji a kable i świece - to bardzo ważny element przy gazie. pozdra
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
dymek

Post autor: dymek »

dzieki za rade... jeszcze mam jedna prosbe , adres jakiegos gaziarza gdzie to DOBRZE zrobia... bo juz sie 3 razy naciałem na mechaników, akurat nie w kwestii gazu... gaz auto ma 5,5 roku wg poprzedniego wlasciciela zrobil on na gazie jakies 70-80 tys km.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

chyba wczoraj już komuś polecałem gaziarza na Grębałowie. Nie pamietam dokładnego adresu i nie mam telefonu ale łatwo trafić: jadąc ul. kocmyrzowską, mijasz po prawej cmentarz grębałowski (pętla tramwajowa na wzgórzach krzesławickich) i ostatnie światła, jedziesz dalej po prostej i przy pierwszym skręcie w prawo (w ul. kantorowicką) stoi tablica inf."Auto-Gaz..." itd. Osobiście nie byłem tam ale kilka różnych osób polecało... Jak skorzystasz to opisz wrażenia tu :
http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.p ... t=polecane
albo tu
http://siec.no-ip.com/forum/viewtopic.php?t=1802
:mrgreen:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
dymek

Post autor: dymek »

no dzieki...mam nadzieje ze napisze do tego pierwszego linku:) pozdrowionka
ODPOWIEDZ