PODŚWIETLANIE DESKI I POKRĘTEŁ

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14518
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

leszek, ale słabiej czy mocniej od 12V... ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2567
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

Yagr pisze:leszek, ale słabiej czy mocniej od 12V...
na pewno dłużej pociągną :mrgreen: .
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

michal0310, a ile taka jedna dioda kosztuje i ile ich jest w zegarach? bo nie wiem na jaki koszt sie nastawic :)
Majkel

Post autor: Majkel »

Z tyłu do samego podświetlenia spod tarcz są 3 albo 4 (raczej 3) a z góry do oswietlania całych zegarów są dwie. Ja zapłaciłem za 3 niebieskie i 3 czerwone 31,50PLN.
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

Porozkminiam cos po sesji bo narazie to czasu malo :]
mikruss

Post autor: mikruss »

Ja jak tylko porobie wsio przy autku i kupie felunie zapodam sobie takie tarcze nie ma nic lepszego:
http://moto.allegro.pl/item167747713_mo ... 6_mk7.html
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14518
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

mikruss pisze:Ja jak tylko porobie wsio przy autku i kupie felunie zapodam sobie takie tarcze nie ma nic lepszego:
Fakt, ale cena zabójcza, zwłaszcza że wg moich obliczeń można to samemu zrobić za jakieś 50-60 zł :razz:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
mikruss

Post autor: mikruss »

Yagr, jeżeli mi zrobisz takie coś w tej cenie co proponujesz to ja biore od ręki tylko konwerter potrzebuje aby to zasilal
Tfu nawet 100 zlociszy moge dac za takie cos ale zrobione naprawde profrsjonal bo te akurat sa super zrobione-widzialem u goscia w VB i tez kupil od tego co ja podalem linka
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14518
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Trzeba troche podłubać, największy problem to kupić folię EL, inwerter/przetworniczka zasilająca z zimnych katod z alegro ( jakieś 20 zł cała katoda ;) ) dobrze na wejściu dać jakiś potencjometr aby zmieniając napięcie móc dostosować jasność, wygląd zegarów drukujesz na drukarce, podkładasz pod wydruk folię i gra - w dzień masz białe zegary a po podświetleniu takie jaką folię EL zastosujesz... Oczywięcie pomijam kwestie cięcia i projektowania tarcz bo możesz dać sobie jakiekolwiek choćby i te białe z alegro za 18 czy 20 zł. więc możesz to zrobić sam a ja mam w planach takie cudo ale to dopiero jak uporam się z bardziej doskwierającymi problemami. Tak jak napisałem największy problem to nabycie foli EL - jak znajdziesz to napisz gdzie dorwałeś.
dopóki nie zrobie tego u siebie to teoria i nie podejmę się robienia indyglów na sprzedaż nie mając pewności że efekt będzie satysfakcjonujący ;) Więc chyba dla ciebie Moman albo rękodzieło :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 lut 2007, 19:20 przez Yagr, łącznie zmieniany 1 raz.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
mikruss

Post autor: mikruss »

bede szukal ten folii ale to dosc drogi wydatek i ja raczej nie podejme sie zrobienia takiego czegos. Wole grzebac w innych pierdolach ale w tym temacie odpadam :oops:
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14518
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Wiem że są na http://www.elementy.pl/katalog/04/30008.htm, ale nie znam ceny inne źródło to firma z łodzi ( http://www.qwerty.pl/index.html ) ale liczą sobie prawie 50zł za dm2. Można też folię EL wyciągnąć z zepsutego monitora LCD ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
mikruss

Post autor: mikruss »

eee jak bede mial kase to chyba zainwestuje w gotowe ale najpierw musze zaplacic za fele bo przyjda lada dzien no i nowe oponki kupic, mechanior koszty rejestracji. Qutwa ale sie tegoo nazbieralo :evil:
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

Niestety samochod do jezdzaca skarbonka :P mozesz w niego wkladac i wkladac a i tak nie widac konca :)
SlaVkoEg

Post autor: SlaVkoEg »

wzialem sie za zmiane podswietlenia. Zdecydowalem sie na diody, ale mam problem z wyciagnieciem zegarow :( Odkrecilem i sa luzne lecz nie moge wyjac bo chyba jakis kabel je trzyma i nie pozzwala wyciagnac, nawet tak aby go odlaczyc :/ Jak wy je wyjeliscie ??
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11735
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

odkręć linkę prędkościomierz od skrzyni biegów :P to ona trzyma :)
Zablokowany