Oświetlenie pod nogi

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Oświetlenie pod nogi

Post autor: Jamszoł »

Jako , że Nonam się uparł więc podłączyłem mu w RS- sie oświetlenie na nogi .
Oświetlenie działa tak jak górne - czyli po zamknięciu drzwi , wyłącza się po czasie.
Do oświetlenia podsufitowego dochodzą trzy kable ( lewym przednim słupkiem ).
Czerwony - plus
Brązowy - stały minus (masa)
Brązowy z czerwonym paskiem - przerywany minus (masa)
Przewody te wychodzą z puszki bezpiecznikowej - tak jak na zdjęciu widać z wtyczki wychodzą trzy przewody - wtyczka jest cztero pinowa z jednym pinem wolnym.
Jak widać na zdjęciu - do wtyczki dołączone są dwa bolce od miernika - czerwony wsadzony w plus a czarny wsadzony w przerywany minus.
Trzeci kabel ( brązowy ) to minus stały.
Rozizolowałem te dwa kabelki do których dołączone są końcówki miernika i dolutowałem przewód dwużyłowy do którego wlutowałem dwie żarówki wraz z obsadkami.
Bezpośrednio do żarówki nie dało się nic przylutować ( to normalne) ale miałem obsadki żarówek od oświetlenia deski rozdzielczej od F 126p czyli na takie żarówki jak są w przednich postojowych.
Wtyczka i gniazdo przy puszce bezpiecznikowej , znajduje się w prawym dolnym rogu .
Załączniki
Os 2.jpg
Os 1.jpg
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
nonam
Posty: 4610
Rejestracja: 06 wrz 2007, 23:24
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: nonam »

Oświetlenie przetestowane, wygląda bardzo ładnie :)
Bo z mocą jest tak, że zawsze jej za mało.

Kierowca bombowca.
maisto2

Post autor: maisto2 »

Witam nie wiem jak inne fordy ale moje mk VII miało już instalacje pod podświetlanie nóg brakowało tylko plastikowych oprawek i żarówek, instalacja cała już była wpoiłem żarówki założyłem oprawki i wszystko działa , oprawki były zawinete w wiązce z przewodami jedna prawie przy radiu druga pod osłona licznika, kiedyś ściągając osłonę liczników tak sie zastanawiałem po co tam jest miejsce na wiązce na żaróweczkę, tak samo mam z instalacja pod halogeny nie mam ich w standardzie a cała instalacja już jest :) dziwi mnie tylko ze wszystko jest brak tylko 2 żaróweczek i dwóch oprawek w fabryce wydatek max 10 zł... i nogi masz podświetlone, ja u siebie kupiłem żaróweczki led i w bagażniku i pod nogami mam ledy aby nie zrzeało mi akumulatora jak otworze drzwi i będą świecić 4 żaróweczki na raz.
Zablokowany