gaśnie zaraz po uruchomieniu

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzrtk

gaśnie zaraz po uruchomieniu

Post autor: grzrtk »

Witam... Mam problem... mianowicie byłem na regulacji instalacji i wszystko było ok... jednak zauważylem ze poprzedni właściciel auta zalożył na chłodnicze karton... musiałem go zdjąc bo gdy w trasie jechałem powyżej 100 to mi silnik praktycznie juz na czerwone wchodził... od kąd go zdjołem za kazdym razem gdy odpalam auto na benie i przełacze na gaz to silnik gaśnie... obojętnie czy jest zimny czy ciepły, wystarczy ze gorący postoi z 15 minut i po odpaleniu znowu zjawisko występuje. Czy wyjęcie tego kartonu mogło spowodować to że instalacja wyregulowana z tym kartonem na chłodnicy zacznie źle pracować ?? pozdrawiam i dzieki z góry za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11734
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

grzrtk, a czy przypadkiem ta tektura nie zaslaniala takze wlotu powietrza do filtra ?? bo jesli tak to musisz odwrocic wlot powietrza w kierunku komomory silnika
grzrtk

Post autor: grzrtk »

no własnie w tym problem że nie... ona była na chłodnicy od strony zderzaka... a ja tą cała rure doprowadzającą powietrze do filtra mam zdemontowaną, wlot zaczyna sie dopiero od momentu jak ta rura juz jest metalowa... zawsze tak było i było dobrze.
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11734
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

a moze jest problem z ukladem chlodzenia np nieprawidlowo (lub wogole) nie dziala termostat. karton pomagal utrzymac wyzsza temperature w ukladzie, a teraz silnik jest niedogrzany (w tym rowniez parownik) i jest problem
grzrtk

Post autor: grzrtk »

wiesz juz sam nie wiem... niby wszystko jest ok... silnik normalnie sie nagrzewa... wskazówka normalnie sie podnosi gdy już dłużej jadę to normalnie wszystko ok wentylator sie załącza... co do temperatury silnika to nic nie uległo zmianie jedyne co to gdy jade po trasie to mam niższą temperature z racji ze pęd powietrza idzie na chłodnice a nie jak poprzednio jest blokowany przez karton. Zastanawia mnie to czy to że instalacja poprzednio chodziła gdy ten karton był założony... wyregulowałem ją równierz jak byl ten karton... wiec może to wina tego że była regulowana gdy był karton a teraz go nie ma i coś nie chodzi jak powinno ?


Jestem po regulacji i to nic nie pomogło... czy zużyte świece mogą być przyczyną problemów które opisałem ??
grzrtk

Post autor: grzrtk »

UP
ODPOWIEDZ