1,8 D - cieply nie odpala

Moderator: Moderatorzy

zanzi

1,8 D - cieply nie odpala

Post autor: zanzi »

Silnik nie chce odpalac jak jest za cieply,tzn jak przyjade z trasy (wskazowka temp jest tak w polowie,albo trche mniej) wylacze go po 5 minutach chce odpalic a on nie chce, odczekam z 2 h i odpali . Ma ktos jakies propozycje co to moze byc? Slyszalem ze moze nie otwiera termo zaworek, gdzie go szukac... jak wyglada? Mam nadzieje ze to nie jest brak kompresji :/ . Mam tez za maly prad ladowania,ale to chyba nie ma wplywa na odpalanie go...?
Z gory dzieki za pomoc
ps. mam nadzieje ze nie powtarzam tematu,o odpalaniu diesli jest sporo,ale takiego przypadku nie znalazlem.
grzegorz79

Post autor: grzegorz79 »

Ciekawe.Jezeli dobrze zrozumiałem problem jest tylko na ciepłym silniku(na zimnym nie ma problemu)-problem kompresji odpada(problemy były by na zimnym).Co do słabego ładowania to dieslu prąd rozruchowy ma istotne znaczenie,jednak ponownie większe problemy powinny być na zimnym silniku.Powiem szczerze brak mi pomysłu-jedynie nasuwa mi się mozliwość problemu z rozrusznikiem i nie podawaniem paliwa.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14521
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

a rozrusznik ci kręci na ciepłym? Czy jest tak że na zimnym bez problemu a na ciepłym nawet nie zakręci?
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
zanzi

Post autor: zanzi »

na zimnym (po nocy) odpala,co prawda tez bez rewelacji,ale zakrece 2,3 razy i odpali zawsze, pozniej juz kreci od razu,dopuki nie jest zbyt duza temperatura. Rozrusznik kreci,ale silnik nawet nie "kaszle". Jak silnik ostygnie to odpali. Chyba wlasnie problem jest z paliwem. Slyszalem,ze moze nie otwierac sie ten termo zaworek (moze zle go nazywam),ktory otwira doplyw paliwa, ale nie wiem gdzie go szukac. A co do pradu ladowania to rozebralem alternator i szczotki sa do wymiany,wiec jeden problem bedzie chyba rozwiazany.
grzegorz79

Post autor: grzegorz79 »

Może się mylę,ale nie termozaworek,ale zawór stop.Ale czemu miałby psocić tylko na rozgrzanym?
Awatar użytkownika
driver98
Posty: 1415
Rejestracja: 28 lis 2007, 11:10
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: driver98 »

Być może czujnik temperatury,ten przy termostacie,źle działa i podaje złe wartości,a ten 'stop'znajduje się tuż za pompą wtryskową,tak lekko pod przewodami podciśnienia.
PRAWDZIWY FACET JEŹDZI DIESLEM,A BENZYNA I GAZ...DLA PANIENEK😎
zanzi

Post autor: zanzi »

Juz znalazlem ten zawor,zle pisalem nazywa sie on elektro zawor :P W weekend wymienie i zobaczymy czy cos pomoze
zanzi

Post autor: zanzi »

hmm,teraz jak wymienilem zawor,to wogole nie chce odpalic :/ Wogule nie zasyca paliwa :/
grzegorz79

Post autor: grzegorz79 »

USciślij jaki zawór-stop,czy korektor kąta wtrysku?
zanzi

Post autor: zanzi »

Na paragonie pisze: zawor odcinajacy pompy wtryskowej. Wkoncu sie zdenerwowalem i wziolem samochod na pych to odpail od razu,ale przejechalem 50 m i zgasl od kluczyka nie chcial zapalic,jeszcze raz na pych zapalil i juz chodzil,rozgrzalem go troche i pozniej odpalil od kluczyka,teraz sie studzi i spruboje na zimnym go odpalic. Przedtem prubowalem odpalic go z ominieciem filtra , przelewalem paliwo bezposrednio do wezyko,bo myslalem ze moze sie zapowietrzyl i nic. Acha jak wlalem paliwo do wezykow to jak krecilem to to paliwo co w wezykach bylo to popmpa zasysala,ale nowe paliwo z filtra juz nie wypluwalo.
zanzi

Post autor: zanzi »

Ma ktos jakis schemat pompy wtryskowej???? Mozna cos przy niej zrobic nie ruszajac rozrzadu,widzialem tam z gory jakies sruby imbusowe,ale troche boje sie tego ruszac,ze uszczelki pojda,albo cos,a niewiem nawet czy cos zobacze jak to odkrece.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Poszukaj na forum a znajdziesz.
Wstawiałem rys. pomp.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
zanzi

Post autor: zanzi »

dzieki,szukalem,ale widocznie nie dokladnie,znalazlem tylko opis jak ja wymontowac,poszukam jeszcze raz :D
zanzi

Post autor: zanzi »

Wymienilem pompe wtryskowa na nowa-uzywana :P zabulilem z wymiana 550zl ale jak narazie jest super, odpala od reki.Jeszcze musze sprawdzc jak bedzie odpalal bardzo cieply,ale to w przyszlym tygodniu bo teraz w trase sie nie wybieram
ODPOWIEDZ