Gdzie tankujecie?

Moderator: Moderatorzy

kvazi555

Post autor: kvazi555 »

dobrze wiedzieć... Jutro akurat miałem jechać zatankować to podjade na Shella. Dzieki
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

cidzej pisze:e tam. starszy juz testowal i no name'y i BP i orlen i powiedzial mi wlasnie, ze na kazdej sie juz naciął wiec nie ma sensu doplacac nawet do kilkunastu groszy za gaz z firmowych stacji. poza tym nie mial problemow z ta stacja pod blokiem to i ja tu tankuje :)
no widzisz a ja nie testowałem wielu. Na najbliższej tankowałem długo ale gość troche przesadził w pewnym momencie z ceną więc przeszedłem na carrefoura i się okazało że na tym gazie robie 30-40km więcej niż na poprzednim i w dodatku tańszy gaz. Teraz ten pierwszy sie ocknął (pewnie obroty mu spadły) i znowu ma tanio ale ja już wolę za tą samą cene przejeżdżać te 30-40 km więcej... Stąd też chcę sprawdzić jak to będzie wyglądało na np. Shellu.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
bronx

Post autor: bronx »

wnioski z pewnego forum na temat paliw
"
wszystkie renomowane stacje - oprócz shella - tankują praktycznie to samo paliwo. Ceny natomiast ustosunkowywuje się do danego rejonu...

"
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

bronx, do tego doszlismy juz dawno ale teraz piszę o LPG a tu juz tak łatwo nie jest. Sam widziałem jak przetaczali gaz z cysterny na ukraińskich tablicach ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
bronx

Post autor: bronx »

Ja poldkiem z gazownia jezdzilem 5 lat, raz siadl na gazie ( i to z markowej stacji)
a spalanie bylo miedzy 9.5-10.5 ( w zimie 11) niezaleznie gdzie tankowalem.
z parownika zawsze ( to tym samtm przebiegu\) byll syf w podobnej ilosc i jakosci :)
oczywiscie bylo tak przez 4 lata, w pierwszym roku stawiali mi go gazownicy i mialem cyrk na klolkach, jak sie sam nauczylem ( i mialem dojscie do analizatora) prawie
wszstkie bolaczki poszly w niepamiec :) - reasumujac dla mnie bylo obojetne gdzie tankowalem gaz. Do ropy dolewam mixolu, jednynie na benzynie czasami widac rozniece jak zatankuje naprawde na jakims zadupiu ( np. chorwacja :P myslalem ze silnik sie rozwalil)
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

Generalnie różnica jest odczuwalna przy:

gaz np Carrefour a gaz z Shell'a (wielu moich kumpli mówi, że najlpszy)
zwyky ON czy PB95 - a Vpower z Shell'a, ultimate z BP (ja czuje różnice na ON, lepiej chodzi i troche mniej pali, kumple na Vpower PB podobnie, silnk ljest bardziej elastyczny i odmulony)
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

ja przeważnie tankuje LPG na Orlenie, póki co "odpukać" przez 3 lata nie było żadnych niespodzianek na gazie i filtr gazu wymieniałem tylko dwa razy po przebiegu 25tyś km każdy,
benny

Post autor: benny »

A ja Shell i tylko Shell :) I tylko w Zabrzu obok Platana :D Trzy stacje obok siebie (Lukoil, Jet, Shell) i np. gdy gdzie indziej na Shell'u litr ON kosztował 4,20 zł to w Zabrzu 4,08 zł ;). Jeśli chodzi o LPG to Polonezowi obojętnie gdzie się butle nabije i tak pojedzie tak samo.
longer1981

Post autor: longer1981 »

Moje tankowanie odbywa się na Rafineri w Trzebini, tanio i z pierwszego kranika ! Autko chodzi bez problemów !
dziku
Posty: 589
Rejestracja: 06 gru 2008, 20:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: dziku »

Ja tankuję na BP. Lałem zwykłego ON, od chyba 2 czy 3 razy zalewam Ultimate. Autko chodzi bez najmniejszych problemów :)
longer1981

Post autor: longer1981 »

No a ja teraz zmieniłem cenę - ON - z 3.49 na 2.50 zł.za literek,a jak to zrobiłem to już mój sekrecik !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

longer1981 pisze:a jak to zrobiłem to już mój sekrecik
Każdy wie jak to się robi - nawet nie raz słyszałem an CB na 19 kanale - "sprzedam nadwyżki " :mrgreen:
Ale oficjalnie - sicho sza - nikt nic nie wie !!!
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

a ja tankuję zwykle w domu, czasem w pubie a z rzadka na wyjazdach np. zlotach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
ludi45

Post autor: ludi45 »

A ja leje co pod lapy podejdzie.Przewaznie lewizna ale z pierwszych rak z shella. :razz: Ostatio nawet zaryzykowalem i zatankowalem biopaliwo po 2.95 na normalnej stacji,i nie narzekalem ze gorzej chodzi tak jak to slychac w opini innych,nawety bylem u znajomego mechanik i mowil ze nie ma to wplywu na silnik :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Tankuję od jakiegoś czasu na Neste i nie narzekam...
ludi45, mógłbyś napisać na jakiej stacji tankujesz Biopaliwo ?? Masz na myśli Bioester na stacji BLISKA ??
ODPOWIEDZ