KLOSZE OD LAMP

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

RaStaDSK

KLOSZE OD LAMP

Post autor: RaStaDSK »

Witam.
POtrzebuję zdjąć klosze od lamp (szkła) ponieważchcę sobie wstawić postojówki RINGI, ale chyba nie da się zdjąć samych szkieł, jak to mogę zrobić może ktoś robił coś podobnego?
Essi MK VI czyli starszy przód (oddzielne migacze)
RYBA

Post autor: RYBA »

da sie da tam masz takie blaszki trzymajace
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Wiem, sa blaszki. Ale mimo to klosze nie chcą zejść, jak by były zespolone..
emceha

Post autor: emceha »

RaStaDSK, wszystko się da tylko trzeba trochę chęci i czasu ;) Szkło jest przyklejone do obudowy reflektora i dodatkowo zabezpieczone 4 blaszkami ścickającymi. Potrzebujesz coś do podgrzewania aby klej się zrobił plastyczny, najlepiej opalarkę do kabli lub mocniejszą suszarkę do włosów. Musisz podgrzewać po kawałku na obrzeżu tak aby klei zrobił się plastyczny i podważając delikatnie szkło starasz się oddzielić je od plastiku. Tylko UWAGA!!! Nie przesadź z podgrzewaniem bo rozpuścisz plastik obudowy i z reflektora zrobi się pomarszczona kupa :???: Jak już uda CI się odzielić szkło od reszty to usuwasz jakimś ostrzejszym narzędziem resztki kleju z kloszy i plastiku obudowy tak aby potem przy montazu do kupy powierzchnie te miały idealny styk. Przykleić można np na silikon (jeśli ktoś zna jakieś inne preparaty to podpowiedzcie chłopakowi ;) Ja robiłem silikonem i było git, nieparowało wogóle). Nakładasz równomiernie w rowek na szkło w plastiku reflektora, przykładasz szkło, sciskasz tymi 4 metalowymi zapinkami i pozostawiasz do wyschnięcia ;) Ewentualne nadmiary kleju czy silikonu obcinasz po całkowitym zaschnięciu.
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Dzieki :) Udało się :) Teraz czas zamóić Ringi :) Jeszcze traz wielkie dzieki :)
emceha

Post autor: emceha »

RaStaDSK pisze:Jeszcze traz wielkie dzieki
No problemo :cool: Sam się z tym męczyłęm więc czemu mam się nie podzielić wiedzą ;)
michu07

Post autor: michu07 »

A może będziecie wiedzieli jak przerobić lampy szerokie z RSw mk5 na soczewki?
emceha

Post autor: emceha »

michu07, nie będzie łatwo :???: Do zrobienia operacja bo Vince miał takie nawet dwa komplety ;) Najlepiej oddać jakiejś firmie, wiem że we Wrocłąwiu koleś robi ale koszt wykonania to niebagatelne 1000 zł :shock:
michu07

Post autor: michu07 »

Wiem, że koszty będą, ale czego nie robi się dla ukochanego pojazdu :) myślałem, że da się wykorzystać jakoś do przełożenia soczewki z Calibry (mogę takie zdobyć za śmieszną kasę) Co do światełek Vince'a - to właśnie one mnie zainspirowały. Jezeli posiadacie namiary na tego gościa z Wrocławia to też będę wdzięczny :) pozdrawiam
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Wpadłem na pomysł co można zrobić z lampami. Można wstawić widziałem na allegro takie paski z diodami jak ma nowe Audi A4 zamiast postojówek. Jest to do zrobienia?
emceha

Post autor: emceha »

Tfaruk, hehe myślałem nad tym :mrgreen: Ogólnie jak chccie to zrobię fotkę lampy bez klosza bo mam 2 sztuki do RS-a i zmierzę żeby każdy mógł sobie pokombinować już według wymiarów. Listwa LED jest moim skromnym zdaniem jak najbardziej do zrobienia na dole ;) Ja myślałem żeby puścić po całej górnej krawędzi schodząć po skosie wraz z kształtem klosza w dół. Wyglądało by zakurwiaszczo :P
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

Ja planuję zrobić to ale w zderzaku, pod kloszem kierunkowskazu i przeciwmgółwki...
emceha

Post autor: emceha »

KacpeR pisze:Ja planuję zrobić to ale w zderzaku, pod kloszem kierunkowskazu i przeciwmgółwki...
KacpeR z całym szacunkiem ale paskudnie to będzie wyglądało :???:
RaStaDSK

Post autor: RaStaDSK »

Myśle że na górze pasek schodzący w dół po zewnęterznych stronach wyglądał by fajnie
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

emceha, niewiem czy dobrze zrozumiałeś - robię z plexi cały nowy jeden klosz dla przeciwmgłówki i migacza po jeden stronie i jeden po drugiej (zamiast po 2 na strone). Klosze będą przezroczyste z delikatnymi naciętymi poziomymi paskami cienkimi. Pasek LEDowy trafi w miejsce odbłyśników kierunku i halogena...
Załączniki
ledy.jpg
ODPOWIEDZ