Dradźcie mi jak ztuningować 1.8 TD?

Dział tuningowy

Moderator: Moderatorzy

Tigerbart

Dradźcie mi jak ztuningować 1.8 TD?

Post autor: Tigerbart »

Wywalam strumienicę, to są wyrzucone pieniądze. Wzrosło tylko zużycie paliwa, a ja Potrzebuję MOCY !!! Na jaką turbinę wyminić tą seryjną i na jaki wymienić seryjny intercooler?
mikruss

Post autor: mikruss »

turbo moze zostac to co masz, jedynie cisnienie podniesc bo oto tylko chodzi ale nie za mocno bo korbowody Ci pognie.
Co do IC to po pierwsze przeniesc je przed chlodnice cieczy zaraz za zderzak, a do kolektora powietrze poprowadzic poprzez specjalne rury (droga impreza troche, bo bodajrze z chromki są).
Najlepiej sciagnij zderzak i zobacz co moze Ci sie za nim zmiescic, chociarz jest tam dosc malo miejsca, mozesz troszke ze zderzaka od wewnetrznej strony pianki wyrzucic albo cos.
Zobacz jakie wymiary Ci wejda i szukaj IC od ciezarowki :mrgreen: (serio mówie) no i pompa wtryskowa na stół do regulacji. Spalanie zapewne ciut wzrosnie ale mysle ze moc także "zdrowo" pójdzie do góry :mrgreen: :twisted:
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Ic z jakiegoś dostawczaka, najczęściej z Iveco.
Co do wydechu, to przelot i na końcu jakiś tłumik, żeby to za głośne nie było.
Do tego chip tuning po założeniu powyższych elementów, żeby, to zestroić.
mikruss

Post autor: mikruss »

deathrider_85 pisze:Do tego chip tuning po założeniu powyższych elementów, żeby, to zestroić.
pomyśl zanim napiszesz.
W escorcie NIE MA ECU w dieslu!!!!!!!!!!!!
Dlatego napisałem pompa wtryskowa na stół i do regulacji :!: :!: :!: :!:
deathrider_85

Post autor: deathrider_85 »

Ups... to sorki, mój błąd :).
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

Od ciężarówki? Ciekawe o ile by przybyło mocy :grin:
Awatar użytkownika
KacpeR
Posty: 962
Rejestracja: 10 lis 2007, 14:13
Lokalizacja: STP - Stąporków
Kontakt:

Post autor: KacpeR »

Od IC mocy nie przybędzie - zapewnisz tylko odpowiednie chłodzenie. A IC z Iveco to dość popularny mod w dieslach i w ogóle przy nieseryjnym turbo.
Tigerbart

Post autor: Tigerbart »

Ale zwiększyć ciśnienie w turbinie czy poszukać jakiejś lepszej? Jeśli tak to jaka pasuje...?
ODPOWIEDZ