Czyszczenie IC

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Czyszczenie IC

Post autor: Mikosz »

Witam
Niedawno pompiarz wymontował Intercoler (?) żeby się dostać do zaślepienia EGR. Podczas wymontowania wyjął i położył na stole. Akurat byłem przy nim i miałem okazje z bliska obejrzeć. Nie byłem zadowolony z wyglądu wewnątrz ponieważ patrząć na rure wewnętrzną (zaznaczone na czerwono na zdjęciu) zauważyłem plame oleju zużytego :(
Chciałbym samemu wymontować i samemu czyścić z oleju pod IC. Przy okazji poprzekłuwałbym albo czymś usunąłbym muchy i syfy na IC. Nawet popmpiarz śmiał ile tego mam :???:
Czy warto wyczyścic szmatką wnętrze IC ??

Obrazek
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

jezeli masz czas i masz to juz wyjete to czemu nie ;) napewno nie zaszkodzi ;) a bedziesz miał spokojna głowe ze wyczysciłes i mozes smigac spokojnie ;)
neosystem

Post autor: neosystem »

ja już wyczyściłem jak zatykałem zawór, popatrz też jaki nagar jest w kolektorze ssącym... Za pierwszym razem jak chciałem się do tego zabrać... nie dało się, zapieczone śruby objechały (więc tylko pogrzebałem tam śrubokrętem, aż się zdziwiłem jak może diesel kopcić heeh), i musiałem oby dwa kolektory ściągać, więc i ssący wyczyściłem także...
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

ja już wyczyściłem jak zatykałem zawór, popatrz też jaki nagar jest w kolektorze ssącym... Za pierwszym razem jak chciałem się do tego zabrać... nie dało się, zapieczone śruby objechały (więc tylko pogrzebałem tam śrubokrętem, aż się zdziwiłem jak może diesel kopcić heeh), i musiałem oby dwa kolektory ściągać, więc i ssący wyczyściłem także...
Głupio mi przyznać ale nie wiem który to kolektor ssący. Masz na myśli ten srebrny co zaznaczyłem na czerwono ? czy może chodziło o kolektor ssący przy grzybku EGR ??
Pisałeś o dwóch kolektorach, jeden ssący a drugi ?? Czym szybko da sie wygodnie usuwać papruchy w "chłodnicy" IC ??
Chętnie bym wyczyścił co wymieniłeś....
Po czyszczeniu odczułeś jakąś poprawe czy nie ??
neosystem

Post autor: neosystem »

Tak ten co zaznaczyłeś to jest kolektor ssący, drugi to wydechowy ale go nie musisz odkręcać... (ja musiałem go ściągnąć żeby nie rozwalić rurki z zaworu erg)

Do wyczyszczenia kolektora ssącego użyłem śrubokręta i różnych szczotek żeby ten nagar usunąć a potem płukałem go w benzynie...

A o papruchy to chodzi ci o żeberka w chłodnicy? to tylko sprężone powietrze... no i środek płukanko...
ODPOWIEDZ