Fatalnie smierdzi w okolicach silnika

Moderator: Moderatorzy

Bamberus

Fatalnie smierdzi w okolicach silnika

Post autor: Bamberus »

Wiem ze temat dziwny, aczkolwiek poważny , a znając poczucie humoru ekspertów od essiego, to jakbym napisał ze śmierdzi pod maska to by mi kazali zęby umyć , ale ja nie o tym chce .
Sprawa jest jak dla mnie bardzo ciężka bo z elektryka jestem nieco na bakier a wydaje mi się ze zapach ten to właśnie smród spalonej instalacji lub jakiegoś elektrycznego badziewia.
Najbardziej i najdotkliwiej "śmierdzi" od strony sprzęgła w okolicy turbiny (silnik 1.8TD)
I moje pytanie dotyczy tego czy jet to jakiś objaw typowy dla tego modelu i co tam najczęściej ulega awarii , jeżeli miał ktoś podobny problem i się z nim uporał to proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2008, 13:15 przez Bamberus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Bamberus pisze: wydaje mi się ze zapach ten to właśnie smród spalonej instalacji lub jakiegoś elektrycznego badziewia.
Weź go na kanał i przypatrz się , czy jakiś przewód lub wiązka elektryczna nie jest zbyt blisko turbiny lun wydechu.
Może jakiś kabel się odpioł i leży na rurze ?
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Bamberus

Post autor: Bamberus »

Sprawdziłem układ wydechowy od Turbinki, nic jednak nie znalazłem , jednak będąc pod autkiem zauważyłem ze jednak najbardziej śmierdzi w okolicach chłodnicy ( mimo odłączenia akumulatora) czy jest tam jakiś czujnik temperatury albo coś takiego bo i dziwiła mnie temperatura silnika bardziej gorący niż zwykle
Bamberus

Post autor: Bamberus »

Przyczyna została odnaleziona , okazało się ze to dość charakterystyczny zapach , niestety przypalonego sprzęgła :sad:
ODPOWIEDZ