Wideoradar mobilny - Poznań

Linki do ciekawych stron

Moderator: Moderatorzy

Herodot

Post autor: Herodot »

Dokładnie Kupiec
Miałem okazję trochę pojeździć po Niemczech. Tam nikomu nie przychodzi do głowy jeździć po mieście na trzeciego i urządzać sobie wyścigi slalomem do świateł :!: Wszyscy starają się jechać płynnie i spokojnie i ten sposób cała jazda odbywa się znacznie sprawniej. W Poznaniu jeżdżę prawie codziennie i naprawdę mam niekiedy dość tych maniaków dla których każdy zdobyty metr przewagi nad innymi to jakby powód do dumy.
Inna sprawa że obserwuję dziwną mentalność w naszym kraju związaną z ograniczeniami szybkości. Wprowadzają je w sposób dla mnie niezrozumiały. Jakby cały ich pomysł na walkę z dużą ilością wypadków sprowadzał się do jednego - ograniczać i jeszcze raz ograniczać. W efekcie na drogach, zupełnie prostych jest mnóstwo odcinków z ograniczeniami do 40 i mniej. Bo akurat blisko przystanek, jakaś mała boczna droga się krzyżuje... itp. W efekcie część kierowców się do tego nie stosuje ( i ja też wtedy nie jestem święty) a część jeździ konsekwentnie... I w ten sposób zaczynają się tworzyć groźne sytuacje. Kiedy wreszcie ktoś w tym kraju zrozumie że znaczna ilość wypadków to efekt beznadziejnych dróg - braku autostrad a nie tylko i wyłącznie brawury kierowców ( choć z pewnością też ale tacy są wszędzie )
mejo__adamus

Post autor: mejo__adamus »

a wiecie co słyszałem o tych zwykłych fotoradarach.... że w instrukcji obsługi fotoradaru jest że nie można używać jak jest mniej niż -5st. c . Czyli z tego wynika że jak byłby niezły mróz i foto strzeliłby fote tpo można się odwołać do sądu i i jest duże prawdopodobieństwo że wygramy :P tylko jak udowodnić że było mniej niż -5 :P
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

chyba można - na danych obszarach są czujniki meteo , które stale poprzez internet przesyłają dane do centralnej sieci (jakiejś tam) mozna prześledzić historię temperatury na dowolnym obszarze Europy.
Na podstawie takich danych mamy prawie na bieżąco pokazaną temperaturę w Kaliszu (aktualizacja co 2 godziny) a jak u góry wpiszesz swoją lub pobliską większą miejscowość , to pokaże Ci temp u Ciebie.
http://polish.wunderground.com/global/s ... 12435.html
Nie wiem czy wolno pokazywac i robić zdjęcia twarzy kierowcy - jak to się ma do ochrony danych czy jakoś może inaczej ?
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ODPOWIEDZ