W czym to pomaga ?

Moderator: Moderatorzy

longer1981

W czym to pomaga ?

Post autor: longer1981 »

Witam mam takie pytanko,w czym morze mi pomóc taki preparat,dolewając go do paliwa,i czy wogóle w czymś pomaga ?
Załączniki
diesel.jpg
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14517
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

pewnie wiąże wodę i może zapobiega wytrącaniu się parafin... poczytaj specyfikację ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

W Tesco można to kupić ;-)
Wiem tyle że tego się używa tylko zimą jak są minusowe temperatury. Zapobiega wytrącaniu parafiny i poprawia rozruch silnika.... To jest poprostu DEPRESATOR. Skuteczna zimą.
Też mam depresator shelowski ale przestanę używać bo już wiosne prawie mamy :)
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

ja tam zadnego badziewia nie lałem.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
jozek
Posty: 102
Rejestracja: 09 sie 2007, 09:16
Lokalizacja: kluczbork

Post autor: jozek »

Mikosz pisze: poprawia rozruch silnika.... To jest poprostu DEPRESATOR. Skuteczna zimą.
Kumpel miał starego merca diesla. Aby poprawić rozruch zimą to na bak oleju napędowego dolewał piątkę benzyny.
Nie wiem czy to zadziałą w nowszych silnikach.
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

jozek pisze:
Mikosz pisze: poprawia rozruch silnika.... To jest poprostu DEPRESATOR. Skuteczna zimą.
Kumpel miał starego merca diesla. Aby poprawić rozruch zimą to na bak oleju napędowego dolewał piątkę benzyny.
Nie wiem czy to zadziałą w nowszych silnikach.
Stare merole nie do zdarcia, prawie byle jakim paliwie pojedzie...
Dolewanie parę literków benzyny do ropy to stara skuteczna metoda przed zamarzaniem oleju napędowego. Kiedyś raz zalałem 2 litry beny do baku i było OK :)
Wydaje mi się że te nowe depresatory się leje do nowych samochodów które posiadają bezpośredne wtryski a natomiast do naszych starszych diesli D i TD najlepiej lać benę, przynajmniej mamy pewność że napewno działa i skuteczna. Od przyszłej zimy zamierzam lać bene. Też skuteczny jest denaturat ale raczej do wiązania wody, może raz w roku przed zimą. Wlałem 200 ML i nic się nie stało... ;-)
grzegorz79

Post autor: grzegorz79 »

Warto lać depresatory w trakcie mrozów.Ja wtym roku przekonałem sie-przy minus 15 odpalił,zgasł i nie chciał odpalić.Dopiero po o.k 3 min kręcenia z bólem odpalił.Wieczorem po powrocie z pracy dolałem depresatora i rano przy zbliżonej temperaturze odpalił praktycznie od strzału.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

To i tak miałeś szczęście.
Gdy się wytrąci parafina z paliwa , to pozostaje tylko zlać całe paliwo , nalać świerzego , wymienić filtr paliwa , bo jest zaźgany.
Ekspeler zaczynamy wlewać przed zimą - późną jesienią , tak aby przy nadejściu mrozów był on już w paliwie.
Ale o tym , to ja wam przypomnę na jesień - również o tym , że przed zimą warto wymienić filtr paliwa.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
longer1981

Post autor: longer1981 »

A powiedzcie mi na pełny bak paliwa jaką ilość takiego preparatu musiałbym wlać,wiem że tam pisze jak dawkować,ale wole przeczytać jak to robią użytkownicy naszego forum,którzy tego używają.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

longer1981 pisze:wiem że tam pisze jak dawkować
Więc wlewasz tyle ile trzeba - na stacji przy tankowaniu - czyli wlewasz ekspeler a następnie wlewasz paliwo.
Dzięki temu natychmiast masz dodatek dokładnie wymieszany z paliwem.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ludi45

Post autor: ludi45 »

Ja wlewalem cos podobnego,to jedna butelke na caly bak.Wlalem ok 3 butelki na cala zime i nie powiem w mrozy duzio lepiej pali :grin: tym bardziej ze stal caly tydzien przed inetrnatem a ma weekend nadrabial :mrgreen:
ODPOWIEDZ