[MK7] Wyciek płynu chłodniczego z kolanki węża

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

[MK7] Wyciek płynu chłodniczego z kolanki węża

Post autor: Mikosz »

Dzisiaj idąc do auta zauważyłem małe jeziorko przy aucie. Wycieka płyn chłodniczy :( Z posadzki zgarniam ściągaczem do kanalizacji.
Zlokalizowałem źródło wycieku. Całe szczęście że nie z chłodnicy. Cieknie mi z gumowego węża, z pierwszej strony jest połączony z metalową rurką która idzie do serwo czy jakoś tak a druga strona idzie gdzieś pod pompą wtryskową. Z kanału bym wiedział dokąd idzie ta druga strona.
Pomacałem ręką i ta "łokieć" jest miękka i opuchnięta... stąd kapie...
Jak sie nazywa gumowy wąż żeby powiedzieć dokładną nazwe sprzedawcy ?? W sklepie z częściami do Forda będa mieli czy na szrotach ?? Ile mniej więcej kosztuje ??
Załączniki
IMG_3391.jpg
IMG_3388.jpg
IMG_3390.jpg
Blazey

Post autor: Blazey »

A jak będzie drogi, to wężyk w rękę, do polmozbytu i niech coś dobiorą. Na rurkach od żuka zrobiłem całe układ chłodzenia w gazie z silnikiem mercedesa.
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12701
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

Jamszoł pisze:W ASO możesz nawet pokusić się o to , żeby zaprowadzić sprzedawcę na parking i pokazać mu palcem o co Ci chodzi.
dokładnie. sa po to jak dupa od s..nia.
jak cos potrzebuje to jade do sklepu forda i wołam goscia na parking i otwieram mache i gościowi palcem pokazuje.
Jamszoł pisze:nie jestes fachowcem
jak bys był fachowcem to bys bez łaski w innym nie fordowskim sklepie kupił wężyk np. od lublina za 1/5 ceny.
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Dzięki panowie za rade. Nadal mi cieknie. Mam fajnego solidnego mechanika ale jest problem z czasem bo pracuje jako kierowca straży pożarnej :( Teraz bierze na kanał kaszlaka :-/
Może w przyszłym tygodniu znajdzie czas dla Forda :)
Sam bym to zrobił, to banalna sprawa ale kanału brak eehh
W sklepie na Małopanewskiej w kompie mieli sporo rurek ale nie wiadomo o którą rure, radzi żebym na warsztacie zdjął i pokazał, porównywać itp...
Awatar użytkownika
Mikosz
Posty: 1689
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:57
Lokalizacja: UK

Post autor: Mikosz »

Sprawa rurki naprawiona :) Nie dałem rady samodzielnie to zrobić gdyż obejmy zbyt mocno trzymały :( Brakowało mi długiego szczypca. Takiego za 150 zeta... :-/
Mechanik za 10 zeta kupił metrową rurke z kilkoma kolankami, wyciął i zamontował, jest git. The end z dolewkami... :D
Można temat uznać za zamknięty. Inni posiadacze z podobnym problemem poczytają rozwiązania :)
ODPOWIEDZ