Renowacja felg stalowych

Moderator: Moderatorzy

Albercik

Renowacja felg stalowych

Post autor: Albercik »

Tak sobie kombinuję, żeby dokonać renowacji moich felg. Były trochę pordzewiałe tam, gdzie oryginalne kołpaki miały dziury, a ta zima sprawiła, że całe pokryły się rudą. W związku z tym zastanawiam się co z tym zrobić. chodzi oczywiście tylko o estetykę, a robić to i tak będę, jak sie zrobi cieplej, żeby lakier zastygł porządnie. Ale
- czy da się to zrobić samemu?
- jak tak, to jaką metodą? papier ścierny, szczotka druciana na wiertarkę, jakieś inne cudowne metody?
- jaki lakier dać? przecież hammeritem tego nie polakieruję, bo zaraz odpadnie :mrgreen: Lakier do zacisków? może jakiś inny dobry znacie? oczywiście mówimy o warunkach domowych.

Jak nic konstruktywnego nie wymyślę, to dam je kumplowi lakiernikowi, ale chcę tego uniknąć, bo nie mam kompletu na zmianę, a w pracy dużo jeżdżę autem.

Myślę, że nie ja jeden się nad tym zastanawiam :)
Awatar użytkownika
Patrick
Posty: 232
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:53
Lokalizacja: Ciosaniec

Post autor: Patrick »

papierem sciernym i szczotką drucianą tak jak mówisz usunać rudą i pomalować je sprayem w czarny mat nie jest to zbyt drogi koszt wykonac można samemu no i wyglada dobrze :)
mlekolowickie

Post autor: mlekolowickie »

moze sie wypowiem :D
zrobic sie da, ale wiadomo ze nic tak nie wyczysci felgi jak wypiaskowanie, co jest duzym kosztem przy stalowkach :(
ogolnie mozesz papierem i druciana szczotka, na to podklad epoksydowy i kupic, hmmm czy u was jest cos takiego jak hiper glazur to nie wiem, ale lakier w sprayu, kolor jaki chcesz, walisz i po problemie :)
w ostatecznosci mozesz dac bezbarwny akryl ze 2 warstwy by byl bardziej blyszczacy :)
jesli masz zardzewiale fele to piaskowanie wyjdzie dupnie - bo wszystkie wzery zostawia slady.
najlepiej zdjac opone do tego, jak bede mial luzniejszy weekend to wezme jedna felge z corsyki i wyczyszcze ja recznie na probe, jak bedzie latwo to cala, jak bedzie ciezko to wierzchnia czesc :)
ale sadze ze to zmudna robota :) papier jak sie mialem zabierac to ziarno 80 jest dobre do tego :)
Albercik

Post autor: Albercik »

okej, dzięki za info :) to po zimie się zabiorę do roboty :)
mlekolowickie

Post autor: mlekolowickie »

albert, dawaj numer gadu - ja tez rusze po zimie i zrobimy razem a efekty porownamy :) ja mam 12 felg do renowacji;)
Albercik

Post autor: Albercik »

8528501 :P
mlekolowickie

Post autor: mlekolowickie »

na tym kompie nie mam gadu, jak przeskocze na linucha lub piekarnik to sie odezwe ;) wybacz za maly OT :P
Albercik

Post autor: Albercik »

spoko. To ciągnąć to OT - w marcu zabieram się za blachę (dokładniej spód), a jak wystarczy kasy, to pakuję to wspomaganie :mrgreen:
choody88

Post autor: choody88 »

daj znać jak z kosztami blachy.

Ja orientowałem się o podłużnice. wstawienie jednej nowej +regeneracja drugiej tylniej 200-300zł u znajomego. ostatnio byłem na wymianie oleju(bo gratis do oleju:P)

i jak mi na podnośniku samochód podnosili to szukali z 5min miejsca żeby nie pogiąć progu... także tu też do wspawania(bo tego chyba nie da rady "obspawać")
ODPOWIEDZ