[MKVI] Żarówki oświętlenia licznika i podsufitki

Moderator: Moderatorzy

esRS

[MKVI] Żarówki oświętlenia licznika i podsufitki

Post autor: esRS »

Mam pytanie do was, bo nie wiem jakie żarówki kupić a potrzebuję kilka a mianowicie do

- Oświetlenia licznika - interesuję mnie typ, ponieważ przepaliła mi się jedna z 4 oświetlających licznik

- Lamka GHIA - interesuję mnie także typ żarówek które wchodzą po prawej i lewej stronie, bo nie miałem ich, a chciałbym w końcu założyć
kris

Post autor: kris »

Lampka ghia-boczne zaznaczona,główna-rurkowa
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
esRS

Post autor: esRS »

i takiego schematu mi brakowało, dzięki wielkie za pomoc :)
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

esRS, link do tego schematu jest od bardzo dawna na forum
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Jastrzab_1_8D_92

Post autor: Jastrzab_1_8D_92 »

Co do żarówek oświetlenia licznika ..., polecam zrealizowanie podświetlenia za pomocą diody led o podwyższonej jasności w miejsce każdej z żarówek , wymaga to oczywiście małych przeróbek, tzn. jeśli mamy zwykła diodę należy ją przylutować do oprawki żarówki i jeśli nie jest ona przystosowana bezpośrednio na napięcie 12V należy zastosować rezystor.
Żywotność diody jest bardzo długa, gama dostępnych kolorów świecenia także, koszty znikome, a idąc za ciosem można zrobić podświetlenie dwukolorowe ...np.biało/czerwone które będziemy zmieniali przełącznikiem...

Jastrząb
ppposp

Post autor: ppposp »

kris2629 pisze:Lampka ghia-boczne zaznaczona,główna-rurkowa
[url=http://img62.imageshack.us/img62/7430/3 ... 001.th.png]Obrazek[/URL]

Uploaded with ImageShack.us
Oryginalnie Ghia boczne żarówki posiada 5W (nie 4W) choć można użyć jako zamiennik).
Jest to typ H5W, w tej tabeli leży w lewym dolnym rogu.
Żarówki do licznika są dość nie typowe bo chyba tylko FORD takich używa. Wiem że można dostać w ASO lub np. u mnie w mieście w sklepie FORDA i nie są tanie. Mają chyba 1,2W i są na 14V.
Najlepiej poszukać na szrocie i powyciągać z liczników, na pewno dużo można znaleźć sprawnych, sam tak zrobiłem i mam zapas na kilka lat:).
kris

Post autor: kris »

ppposp pisze:Oryginalnie Ghia boczne żarówki posiada 5W (nie 4W) choć można użyć jako zamiennik).
Jest to typ H5W, w tej tabeli leży w lewym dolnym rogu.
zaznaczyłem T4W ponieważ ona nie ma tego cycka na bańce co H5W,przynajmniej takie są u mnie.
Awatar użytkownika
andkar
Posty: 720
Rejestracja: 10 kwie 2010, 14:00
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: andkar »

ppposp pisze:Oryginalnie Ghia boczne żarówki posiada 5W (nie 4W) choć można użyć jako zamiennik).
a można też tak jak i ja kupić żaróweczki 10W od motocykla :D świeci znakomicie :D
ppposp

Post autor: ppposp »

Albo H10W - halogenowa 10W pod ten sam gwint i H20W - halogenowa 20W ale z tym bym uważał żeby się lampka nie stopiła. Lub też widziałem że są diodowe pod ten gwint co mają diody skierowane w bok.
esRS

Post autor: esRS »

H20 to jednak za dużo mi się wydaję, wystarczy mi ta najzwyklejsza :)
jutro kupie i powiem która pasuję :)
ODPOWIEDZ