Strona 83 z 83

Re: Foto z wyjazdów

: 14 paź 2025, 23:19
autor: ESSI 88
Fatalna pogoda od jakiegoś czasu tam w regionie. Ale kraina piękna więc wybaczyć można nawet te przeciwności. O stokroć wolę tam być w ulewie niż u siebie w najlepszej możliwie pogodzie. Teraz na plus bo tłumy zniknęły, można odwiedzić miejsca które normalnie tętnią do przesady życiem. Byłem ostatnio na Solinie czy w Polańczyku zobaczyć co się zmieniło - luzik;) Samochodem gładko wszędzie się przejeżdża.

Re: Foto z wyjazdów

: 15 paź 2025, 14:51
autor: Yagr
Hex, też w takich warunkach lazłem na Tarnicę - ciekawe doświadczenie ;)

Re: Foto z wyjazdów

: 12 lis 2025, 08:25
autor: Kleszczak
Edge przejechał 930 km po zakątkach ukraińskich, trzy dni, jeździłem gdzie chciałem, jest co zwiedzać, jaskinie, wodospady, zamki. Kamieniec Podolski, Chocim, Czerwonogród, Zaleszczyki i kilka mniejszych miejscowości.
Drogi w porządku, kilka dziur zaliczyłem, po wioskach czasami lepiej było jechać polną drogą wyjeżdżoną obok drogi właściwej, stąd auto w kolorze błota.
Gdzie się dało, tam morsowałem ;)
IMG_20251108_222704 (1).jpg

Re: Foto z wyjazdów

: 08 cze 2026, 18:32
autor: Hex
Standardowa pogoda w górach, gdy ja tam jadę. :lol:
IMG_0536.JPG
Na szczęście kolejne dwa dni było już spoko.
IMG_0569.JPG

Re: Foto z wyjazdów

: 09 cze 2026, 07:52
autor: Kleszczak
Piękne widoki, niezbyt optymistyczne ;)

Re: Foto z wyjazdów

: 09 cze 2026, 08:01
autor: Kleszczak
Dwa dni rowerowej przygody, były otwarte tymczasowe przejścia jednego i drugiego dnia co wykorzystaliśmy na kręcenie. Trasa fajna bo na żywioł lasami i wioskami, towarzystwo niezbyt szczęśliwe.

Re: Foto z wyjazdów

: 09 cze 2026, 19:06
autor: Yagr
Czy to pałacyki po "polskich panach"?

Re: Foto z wyjazdów

: 10 cze 2026, 08:26
autor: Kleszczak
Yagr pisze: 09 cze 2026, 19:06 Czy to pałacyki po "polskich panach"?
Też,
1. Ruiny klasztoru o. Bernardynów w Sokalu nad rzeką Bug, spłoną w 2012 roku ale od wielu lat było tam więzienie.
2. Aleja żołnierzy którzy ginął na wojnie, w każdej miejscowości są takie.
3. Pałac Potockich w Szeptyckim. Dawnym Krystynopolu - pobudowali dookoła bloki, w środku szału z wyposażeniem nie ma, czasy ZSRR czyli wszystko zniszczyć minęły i lokują w pałacu rzeczy które znajdą w okolicy czyli jakieś gliniane garnki, pare obrazów, miecze czy amunicja z drugiej wojny światowej i aktualnej. Ale warto, sam bilet nie jest drogi.
4.Ruiny kościoła św. Marka w Warężu, kościół widoczny z Polski.
5. Ruiny synagogi w Sokalu.
Miejsc i ruin, śladów po wioskach czy opuszczone cmentarze np. Bruckental - wieś kolonialna niemiecka, jest sporo jednak sam nie mam zwyczaju robić wielu zdjęć.
Co roku w mojej okolicy jest otwierane przejście tymczasowe do Uhnowa z okazji odpustu, w tym roku na drugi dzień było otwarte przejście tymczasowe Uśmierz - Waręż i wykorzystaliśmy na jazdę rowerami.