Yagr pisze: 09 cze 2026, 19:06
Czy to pałacyki po "polskich panach"?
Też,
1. Ruiny klasztoru o. Bernardynów w Sokalu nad rzeką Bug, spłoną w 2012 roku ale od wielu lat było tam więzienie.
2. Aleja żołnierzy którzy ginął na wojnie, w każdej miejscowości są takie.
3. Pałac Potockich w Szeptyckim. Dawnym Krystynopolu - pobudowali dookoła bloki, w środku szału z wyposażeniem nie ma, czasy ZSRR czyli wszystko zniszczyć minęły i lokują w pałacu rzeczy które znajdą w okolicy czyli jakieś gliniane garnki, pare obrazów, miecze czy amunicja z drugiej wojny światowej i aktualnej. Ale warto, sam bilet nie jest drogi.
4.Ruiny kościoła św. Marka w Warężu, kościół widoczny z Polski.
5. Ruiny synagogi w Sokalu.
Miejsc i ruin, śladów po wioskach czy opuszczone cmentarze np. Bruckental - wieś kolonialna niemiecka, jest sporo jednak sam nie mam zwyczaju robić wielu zdjęć.
Co roku w mojej okolicy jest otwierane przejście tymczasowe do Uhnowa z okazji odpustu, w tym roku na drugi dzień było otwarte przejście tymczasowe Uśmierz - Waręż i wykorzystaliśmy na jazdę rowerami.