Strona 191 z 192

Re: Do "komputerowców"

: 13 mar 2024, 10:10
autor: WieSiu
zresetuj router w domu i zobacz czy cos sie zmieni.

i sprawdz sobie tutaj: https://twojeip.wp.pl/

czy IP zgadza się z tym co forum podaje

Re: Do "komputerowców"

: 20 maja 2024, 12:51
autor: novy
Jaką aplikację używacie na telefonach do odbierania poczty ?

Re: Do "komputerowców"

: 20 maja 2024, 13:24
autor: WieSiu
Po prostu Gmail do każdej poczty

Re: Do "komputerowców"

: 20 maja 2024, 16:08
autor: Yagr
Ja również gmail na smartfonie - klienta e mail mam założonego na pececie, tam używam thunderbirda do wszystkich skrzynek.

Re: Do "komputerowców"

: 09 cze 2024, 18:04
autor: Yagr
TV 50-55"
Moja wiekowa plazma od samsunga odstaje już technicznie od czasów dodatkowo pojawiła się pionowa linia sugerująca padająca taśmę ekranu więc czas na jakiś nowszy wynalazek.
Ze względu na cenę rozważam zakup toshiby ale z TV tej marki nigdy nie miałem do czynienia. Czy obecne modele Android TV są warte uwagi? ktos ma jakieś doświadczenia? Rozważam 55UA2263DG albo 55UA3D63DG... ewentualnie 55QA7D63DG

Re: Do "komputerowców"

: 10 cze 2024, 07:45
autor: Kleszczak
Mam toshiba i w sumie nie wiem co w nim złego, może dlatego że nigdy nie miałem wcześniej tv i nie porównam. Sam android działa dobrze, nie zawiesza się.

Re: Do "komputerowców"

: 05 lip 2024, 18:13
autor: novy
Pytanie laika :
Przeciągnąłem kabel pod internet do drugiego pokoju, jaka ma być kolejność kolorów we wtyczkach RJ45, bo wszyscy piszą,o jakiś standardach i innych bzdetach ale konkrety ciężko znaleźć :-(

Re: Do "komputerowców"

: 06 lip 2024, 06:16
autor: WieSiu
Albo standard A albo B z dwóch stron. Ja używam B

https://www.dipol.com.pl/skretka_komput ... bib526.htm

Re: Do "komputerowców"

: 07 lip 2024, 19:21
autor: novy
Dziękuję.
Ogarnięte :-)

Re: Do "komputerowców"

: 25 lip 2024, 22:26
autor: Mateklobez
Kupiłem kiedyś gotowy kabel, obciąłem jedną wtyczkę by przepuścić przez ścianę i później zarobiłem końcówkę. Nie działa, okazało się że była jeszcze w innym standardzie... Musiałem zarobić z drugiej strony też na A i dopiero się połączyło.

Re: Do "komputerowców"

: 13 maja 2026, 19:03
autor: Yagr
Wysypał mi się zasilacz... Z hukiem i smrodem. Nowy nie uruchomił płyty i teraz kompletuje nowy sprzęt. Ale poprzednik wytrzymał 15 lat co dla peceta zasilanego słynnym zasilaczem codegena legendarną usterkowością jest nie lada wyczynem. Ciekawe czy ssd da się uratować....?

Re: Do "komputerowców"

: 14 maja 2026, 06:35
autor: WieSiu
Duża szansa że się uda. Zaryzykowałeś i długo wytrzymał. A takie uszkodzenia wszystkiego na raz przez zasilacz nieczęsto się zdarzają. Od kiedy w pracy nie używam składaków komputerów to nie mam prawie żadnych uszkodzeń zasilaczy.

Re: Do "komputerowców"

: 14 maja 2026, 19:51
autor: Yagr
Zobaczymy.... Mam już płytę, procesor z chłodzeniem. Czekam na ramy i powrót zasilacza od sprzedawcy, bo gdy stara płyta nie ruszyła to ma wszelki W odesłałem do sprawdzenia..

Re: Do "komputerowców"

: 22 maja 2026, 19:22
autor: Yagr
Podsumowując - codegen puścił z dymem płytkę starego HDD , który robił za magazyn. Nie odczuwam jakieś mocnej pilności ale będę chciał spróbowac odzyskać dane przez wymiane płytki. Gdyby u kogos sie poniewierał stary dysk Hdd od WD z oznaczeniami:
WD800
MDL: WD800BB-75JHC0
i i płytką z oznaczeniem:
2080-701292-000 REV.A
To chętnie przygarnę do eksperymentów...
A komp stawiany od nowa na chipsecie B850

Re: Do "komputerowców"

: 23 maja 2026, 16:33
autor: Yagr
Taki "sleeper" powstal na bazie obudowy z NTT. Zastanawiam się czy dać nowe plakietki z amd i asrocka? Ten Pentium 4 ma swój urok :D