Licznik

Moderator: Moderatorzy

Shadow

Licznik

Post autor: Shadow »

Witam , mam pytanie jak odczytać stan licznika 79200 na tys km? to jest w milach ??Pytam bo nie wiem . Pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14522
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mila_angielska
79200mil*1609,344 metry=127460,0448km :mrgreen:
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Shadow

Post autor: Shadow »

Dzięki za pomoc:)
new90
Posty: 705
Rejestracja: 17 cze 2009, 11:44
Lokalizacja: Radom

Post autor: new90 »

hm kolego a Tobie nie chodzi o to ze na blacie masz przebieg 79200?? i nie wiesz w jakiej jednostce jest to wyrazone...... w essach licznik obraca sie tylko do 99tys i sie zeruje i daje od nowa. czy nie tak?? ;)
~~>najszybszy w miescie<~~ :P
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14522
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

new90 pisze:hm kolego a Tobie nie chodzi o to ze na blacie masz przebieg 79200?? i nie wiesz w jakiej jednostce jest to wyrazone...... w essach licznik obraca sie tylko do 99tys i sie zeruje i daje od nowa. czy nie tak?? ;)
a może tak być ;) Ja zrozumiałem że kolega ma essa od brytoli i nie wie jaki jest przelicznik ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Shadow

Post autor: Shadow »

własnie new90 oto mi chodzi zle sie wyraziłem , nie wiem w jakich jednostkach jest ?
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14522
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Jeśli to wersja z kiera po normalnej stronie to sa Km (zresztą powinno to być na liczniku podane bo licznik przejechanego dystancu jest w takich jednostkach jak prędkościomierz - czyli jak sa km/h to odległość jest w km).new90, ci dobrze napisał - w essach licznik jest wyskalowany do 99999km więc po przekroczeniu tego dystansu sie zeruje i liczy od nowa. Stąd liczne nieporozumienia w podawaniu faktycznego przebiegu. Możesz próbować tego dochodzić na podstawie dokumentów które otrzymałes wraz z essem, możesz poszukać danych w niemieckich ASO (jeśli ess jest stamtąd) albo możesz szacowac na podstawie zużycia części lub tez założyć pewien średni roczny przebieg np 15-20kkm. Wyjdzie ci mniej więcej ile najechane ale niestety nie dokładnie i też nie masz pewności czy poprzednik robił 10kkm czy 50kkm...
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Shadow

Post autor: Shadow »

auto ma kierownice po lewej stronie , ma prędkościomierz w km/h , 2 lata temu z niemiec było sprowadzone , dzięki za odpowiedz musze poszperać w papierach może znajde
Awatar użytkownika
Gelo-LBN
Posty: 187
Rejestracja: 12 paź 2007, 18:41
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Gelo-LBN »

Poszukaj też pod maską, albo na słupku przy drzwiach, może są jakieś wlepki z niemieckich serwisów (na wymiana oleju, czy rozrządu) i tam przeważnie jest przebieg
ODPOWIEDZ