Piątek 13-tego a moj Escort:)

Miejsce gdzie możesz pisać o wszystkim co nie podlega klasyfikacji

Moderator: Moderatorzy

phyzy

Piątek 13-tego a moj Escort:)

Post autor: phyzy »

Witam!
Chcialbym sie podzielic z Wami przygoda ktora mnie dzis spotkala:
otoz wybralem sie dzis do mechanika wymienic rozrzad (jak mowi jedna z moich kolezanek - nierzad:)) po drodze wstapilem jeszcze do sklepu kupic slonika na szczescie do nowego autka (mam go dopiero tydz, wczoraj zarejestrowalem). Caly szczesliwy i zadowolony dotarlem do mechanika, mechanik obejrzal auto, wykonal jazde probna bo go o to prosilem, stwierdzil ze dobre autko kupilem i nagle zonk! Patrze a tu cos mi kapie spod silnika, krotkie zajrzenie mechanika pod maske i tekst: "Pompa cieczy do wymiany, koszt 240 + wymiana" - no to sobie mysle super, nie dosyc kompletny pasek rozrzadu z wymiana 450 zl to jeszcze to. Nie myslalem co to za dzien mamy ani nic, brat po mnie przyjechal i wszystko gralo, dopoki Mama mi nie uswiadomila ze dzis piatek 13-tego!
Jednak cos jest w tym dniu:)
Wy tez mieliscie podobne sytuacje?? Dodam ze nie wierze w przesady i nawet sie ciesze ze stalo sie to teraz a nie w trakcie podrizy do Krakowa.
Pozdrawiam
Lucas7911

Post autor: Lucas7911 »

zostało jeszcze 1h12m i nic się nie wydarzyło- nie wierzę w przesądy
Adriano

Post autor: Adriano »

Ja 13-go miałem spokojny dzień, ale za to 12-go nie. Mam pęknięty telefon na wyświetlaczu i ktos mi przyłożył w lampę przednią i mam zbitą :( I obie te rzeczy bez mojego udziału więc to chyba pech.
phyzy

Post autor: phyzy »

Ja w inicjalach mam PecHa:)
Awatar użytkownika
leszek
Posty: 2568
Rejestracja: 26 paź 2004, 16:35
Lokalizacja: warszawa
Pojemność: 1500
Rocznik: 2018
Generacja: MK1
Nadwozie: Inne

Post autor: leszek »

phyzy pisze:krotkie zajrzenie mechanika pod maske i tekst: "Pompa cieczy do wymiany, koszt 240 + wymiana" - no to sobie mysle super, nie dosyc kompletny pasek rozrzadu z wymiana 450 zl to jeszcze to.
no to miałeś szczęście w nieszczęściu. pompe wody,żeby wymienić trzeba ściągać rozrząd więc lepiej to robić razem. a jak buś wymienił rozrząd i za tydzień zaczęło ciec? wtedy robota od nowa :). ja ostatnio też wymieniałem komplet. rozrząd,pompa,paski,napinacz paska i uszczelniacz :) koszt z robocizną 900PLN :)
Podczas, gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować :-)
phyzy

Post autor: phyzy »

Mi udalo sie to zrobic za 800 zl, ale czesci kupowalem nie w komplecie a oddzielnie (co prawda w jednym sklepie), czesci wyniosly mnie z pompa 600 zl a robocizna 200 (koles jeszcze wymienil mi pasek klinowy)
Awatar użytkownika
cidzej
Posty: 11803
Rejestracja: 11 sie 2006, 15:15
Lokalizacja: WE/WI/WW/WSC
Pojemność: 1400
Rocznik: 1996
Generacja: MK7
Nadwozie: Cabrio

Post autor: cidzej »

zebys nie czul sie samotny to ja tez doloze przygode z 13-tego : siadl silniczek krokowy :(

a z 14-tego: wymienilem MAP Sensor razem z wężykiem od podciśnienia na kolejny i dalej źle działa :(

a z 15-tego : dopiero pół miesiąca mineła a ja już się spłukałem z kasy :(
ODPOWIEDZ