Zmiana koloru podswietlenia zegarów od gory

Znajdziesz tutaj opisy jak krok po kroku zabrac sie do naprawy jakiegos elementu samochodu oraz jak dokonac modyfikacji w swoim Esim

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

lucjan, ładne ładne. Kupiłem diody i jutro też przerabiam i też oczywiście na niebiesko
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

zrobione przed chwilą
Załączniki
w rzeczywistoąści wygląda lepeij a zdjęcie jest takie bo nie chciało mi się kombinować z aparatem aby uzyskać właściwy efekt
w rzeczywistoąści wygląda lepeij a zdjęcie jest takie bo nie chciało mi się kombinować z aparatem aby uzyskać właściwy efekt
lucjan

Post autor: lucjan »

no bardzo ładnie :grin:
u mnie to pokrętło od reg. świateł ,świeci słabiej bo tam dioda jest pod kątem ,jest mało miejsca a za duża dioda ale popracuje nad tym,myślę też o zmianie koloru w radiu ,jeszcze nie rozbierałem ale tam są podobno takie płaskie diody,ciekawe czy mozna kupić gdzieś takie?
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

ja do podświetlenia tego pokrętła użyłem dwóch diód centymetrowej średnicy jeden otwór delikatnie powiększyłem i dioda weszłą na ścisk a drugi otwór zrobiłem sam.
kazik

Post autor: kazik »

To jest część fotek jakie mam zrobione ale są słabej jakości postaram się jutro porobić lepsze i więcej fotek to pokażę wam jak to wygląda i prezentuje się u mnie
Załączniki
do regulacji temperatury użyłem 2 kolorów diod i rozdzieliłem je kawałkiem plastiku
do regulacji temperatury użyłem 2 kolorów diod i rozdzieliłem je kawałkiem plastiku
Zdjęcie019.jpg (332.8 KiB) Przejrzano 6866 razy
podświetlenie w podsufitce zrobione z ponad 45 diod
podświetlenie w podsufitce zrobione z ponad 45 diod
Zdjęcie026.jpg (371.22 KiB) Przejrzano 6867 razy
lucjan

Post autor: lucjan »

no, ciekawi mnie światło w podsufitce,ja dałem niebieską żarówke ,ale w nocy jest za ciemno :cry: ,mam kombi ,tam jest druga lampka w bagażniku,tam to już nic nie widać,jednak diody najlepsze, podsuń jakieś rozwiązanie na montaż
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

lucjan, kup sobie takie żarówki rurkowe jak do podsufitki tylko diodowe jak np. tu http://moto.allegro.pl/item226179767_za ... olory.html
neon4u

Post autor: neon4u »

morgon pisze:lucjan, kup sobie takie żarówki rurkowe jak do podsufitki tylko diodowe jak np. tu http://moto.allegro.pl/item226179767_za ... olory.html
A ja się z tym nie zgodzę!! Mam właśnie taką żarówkę i słabo świeci!! Jest beznadziejna!
Kiedyś widziałem układ diod włożony w cienką pleksi i zamontowanych na podsufitce.
Mówię wam coś pięknego. Jak mi sie to uda zrobić to zapodam fote :mrgreen:
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

ja mam dwie diody w pleksi i świeci całkiem ładnie
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

Pytanie natury technicznej. Zamontowałem diody (kilka musiałem dodać) i po powiedzmy kilkunastu minutach świecenia, wszystko gaśnie i za każdym razem mam spalony bezpiecznik. Co to może być? Bo gdyby to było zwarcie, to bezpiecznik by siadał od razu po zapaleniu (chyba) a nie po czasie. A może trzeba dać mocniejszy bezpiecznik?
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

a gdzie i pod co podpiąłeś zasilanie kolego?
naturalnie diody masz z rezystorami????
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

lordpablo pisze:a gdzie i pod co podpiąłeś zasilanie kolego?
naturalnie diody masz z rezystorami????
Diody mam bez rezystorów bo kupiłem na 12 V i po prostu powkładałem je w oryginalne miejsca i dołożyłem dwie diody na nawiewach
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

kolego diody musisz mieć z rezystorem obowiązkowo, ja mam też chyba na 12V i są do nich rezystory i nic się nie pali ani nie wywala bezpiecznika
Awatar użytkownika
morgon
Posty: 802
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:33
Lokalizacja: Buczkowice

Post autor: morgon »

Aha no to lipa, bo elektryka to moja pięta achillesowa

P.S.
Jestem morgon, albo Łukasz, jak wolisz :mrgreen:
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

Zablokowany