Jakie CB Radio i osprzęt ?

Moderator: Moderatorzy

Iziek

Post autor: Iziek »

Presiden Harry to to samo co Uniden tylko inny znaczek i cena...
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

ja mam alana 101 i do tego antenkę Lemm Z 2000
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ja bym wolał to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=246155024
lub to jeśli chodzi o tego sprzedającego - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=246155549
W każdym bądź razie odpuść sobie antene która nie ma co najmniej 140 cm - krótsze anteny nie są zbyt efektywne , nawet jeśli mają wysoki zysk ponieważ źle odbierają w terenie zabudowanym.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
ELpYndoL

Post autor: ELpYndoL »

Podobno cofnieto homologacje Unidenom 520XL :( a ja zamierzam własnie takie radyjko kupic :( czy ktos cos wie na ten temat ?????
Awatar użytkownika
lordpablo
Posty: 3055
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:50
Lokalizacja: Siennica

Post autor: lordpablo »

Wykaz urządzeń homologowanych
Model urządzenia Modulacja
Dragon MK4 CB AM/FM
Dragon SY-485 AM/FM
Midland 77-099 AM/FM
Midland 77-099B AM
Midland 77-114 AM/FM
Maycom AH-27 AM/FM
Yosan JC 2204 YK AM/FM
President George AM/FM
President Harry Clas AM/FM
President Harry AM/FM
President Herbert AM/FM
President Jackson AM/FM
President Jimmy AM
President Johnny AM
President Taylor AM/FM
President Tatlor AM
President Billy AM
President George ASC AM/FM
President Jackson ASC AM/FM
President Valery AM/FM
President Valery AM/FM
ONWA MK1 AM 2-6112-11
ONWA MK2 AM/FM 2-6122-31
ONWA MK3 AM/FM 2-6112-31
ONWA AM/FM 2-6112-11
ONWA K 6111B AM
ONWA Turbo K6 AM 2-6124-11
ONWA AM 2-6122-11
Alan 18 AM/FM
Alan 18 Plus AM/FM
Alan 19 AM/FM
Alan 36 AM
Alan 37 AM
Alan 38 AM
Alan 39 AM/FM
Alan 42 AM/FM
Alan 48 Excel AM/FM
Alan 78 Plus AM/FM
Alan 100 Plus AM/FM
Cobra 19 DX AM

President Jackson FM
President Billy FM
Alan 18 Plus D40 FM
Alan 48 Plus FM
Alan 78 Plus FM
Alan 100 Plus FM
Alan 77-114 FM


uwaga! alan 100 plus ,unideny pro 510,520 xl i TTI stracily homologacje (UWAGA: Sprzedaż wstrzymana w związku z decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej z powodu przekroczenia norm emisji zakłóceń)

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz.2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.

dane znalazłem na http://www.uke.gov.pl

Yanek tyle udało mi się znaleźć ale jak to jest teraz tego nie wiem
Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

Yanek polecam ciekawą lekturę tego forum :) http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=990 tam wszyskie Twoje wątpliwości zostaną wyjaśnione (chyba) :P

Pozdrawiam Jakobs72
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

http://www.allegro.pl/item246155358_rad ... l_145.html

Tutaj jest antena 140 cm. Co sądzicie o tym modelu CB ??? Z wyglądu wygląda dużo lepiej niż Cobra, czy tym w ogóle się nie sugerować ??
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Ciekawe z tą homologacją. A Wy wszyscy macie radia z homologacjami ??
bad_boy88

Post autor: bad_boy88 »

Ja mam UNIDENA PRO510XL bez homologacj wiec gdy mnie pan policjant zatrzyma do kontroli to mi je zarekfiruje :sad: ale po to jest radyjko zeby omijac panow policjantow hehehe :mrgreen:
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

I myślicie, że sprawdzają czy ktoś ma radio z homologacją ???
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Nie koniecznie ale mają do tego prawo.
Jak panu policjantowi coś strzeli do główki to różnie to może być.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

CB zakupione. Kupiłem TTI 770 z anteną Husler - 100 cm.

Co do homologacji to moje radio ma homologację, zresztą będę ją ze sobą woził.
Teraz muszę się wdrożyć w świat CB :)
Tfaruk

Post autor: Tfaruk »

Panowie jak wyregulować CB radio, żeby szumy były jak najmniejsze.
Nigdzie z nim jeszcze nie jechałem poza miastem i w mieście słychać straszne szumy, jęki itd :P Poza tym zazwyczaj bardzo niewyraźnie słychać innych. To jest normalne ???
Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

Tfaruk CB radia sie nie reguluje ;) . Można (nawet trzeba) wyregulować (nastroić) antenkę. Tylko że w Twoim przypadku z anteną na magnesie musiałbyś regulować ją za każdym razem jak ją założysz na dach - to jest teoria :) . Natomias praktyka jest taka (też posiadam antenę na magnesie), że ustaw antenę i zapamiętaj gdzie ją ustawiłeś, wyrególuj antenkę raz najlepiej u jakiegoś znajomego który ma radio z SWmiarką i tam ją stawiaj. Jeśli chodzi o szumy które występują przy odbiorze to : jest w radyjku pokręciołek nazya się SQ i tym kręcisz aż Ci się te największe szumy stracą :) . Niestety kupiłeś troszkę uboższą wersję radyjka bo jak byś kupił tti 880 to w nim jest jeszcze pokręciołek RF GAIN i to służy do skęcenia czułości radia bez zmniejszenia mocy nadawania bo SQ jak skręcasz to mniej szumów słyszysz ale również ciebie mniej słychać
Tak to już z tymi CB jest ;)
Pozdrawiam Jakobs72
ODPOWIEDZ