Dziwne zachowanie centralnego zamka

Moderator: Moderatorzy

Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

kris2629,blisko to skrzynka bezpieczników, lustra elektryczne jeśli masz i jak wstawisz LEDa to też w drugą stronę nie będzie przewodził i będzie OK
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
marrecki
Posty: 816
Rejestracja: 21 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Ząbki

Post autor: marrecki »

kupiec pisze:sie nie znam ale jak działa ta krańcówka w drzwiach? to też jakoś na zasadzie plusa i minusa nie? dochodzi jeden przewód plusowy a minus to drzwi nie? to można do tego się podłączyć?
do krańcówki idzie tylko masa i ona zamyka i otwiera obwód, dlatego potrzebny jest plus.

Ja mam ze skrzynki plusa wyciągniętego, tzn juz poprzedni wlasciciel podlaczyl tak, ale brakuje mi teraz pinow w złączce i tez na dniach będę podłączał pod centrala. Sprawdze z ciekawosci czy tak samo będzie jak u Ciebie. Ja bym pod tego drugiego plusa podłączał i sprawdził.
kris

Post autor: kris »

marrecki, jeden kolega z FCP tak mi odpisał i teraz zgupiałem,nie wiem jak to rozegrać

cyt. "Kolego wziales mase z krancowki kierowcy i wlasnie przez to ci brzeczy. Odlacz z krancowki kierowcy i przeciagnij do krancowki od pasarzera i bedzie dobrze. A dlaczego tak? Bo na przewodzie od krancowki kierowcy masz zalozony brzczyk i masz tez diode polprzewodzaca ale nie bede ci tlumaczyl jak to dziala i jakie zwarcie w obwodzie robisz przez to jak teraz podlaczyles. A plus radze pociagnac jak kolega wyzej pisal z oswietlenia wnetrza i bedzie jak bedziesz chcial, gwarantuje. Bo przeciez do oswietlenia wnetrza to "-" jest sterujacym a "+" masz staly. Do plusa mozesz sie wpiac do przewodu przy progu kierowcy co idzie do oswietlenia w bagarzniku. Gwarantuje ze bedzie dobrze. "
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

kris2629, już nic nie kombinuj
Wstaw między żarówkę a centralny diodę półprzewodnikową i będzie git
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Jamszoł, albo leda zamiast żarówki
a tez FCP to chyba kretyn do kwadratu mase z krańcówki pasażera do światełka w drzwiach kierowcy sciana
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

jarekezg, nie koniecznie - u niektórych tylko po otworzeniu drzwi kierowcy piszcczy brzęczyk a na pozostałe nie działa - może właśnie on tak ma
Dioda powinna też zadziałać ale ta co jest podłączana w jednym kierunku bo są już dwu kierunkowe .
Dioda półprzewodnikowa typu ZDG też jest OK i jest tańsza :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kris

Post autor: kris »

jarekezg pisze:mase z krańcówki pasażera do światełka w drzwiach kierowcy
to ma jakis sens,brzęczyk jest na krańcówce kierowcy,na krańcówce pasażera nie ma.

Jest też taka opcja żeby nad tymi wyłącznikami założyć drugie,tylko pod oświetlenie tylko tych lampek.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2011, 20:45 przez kris, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

No to u mnie jest na każdej krańcówce - nawet na tylnej klapie
Co kolwiek otworze to brzęczyk drze kopare :mrgreen:
Diody półprzewodnikowe DZG

DZG1 50 300
DZG2 100 300
DZG3 150 300
DZG4 200 300
DZG5 250 100
DZG6 350 100
DZG7 400 100
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Jamszoł pisze:jarekezg, nie koniecznie - u niektórych tylko po otworzeniu drzwi kierowcy piszcczy brzęczyk a na pozostałe nie działa - może właśnie on tak ma
ja tak mam też, ale nie to jest powodem że brzeczyk zadziałał a to że po zamknięciu centralnego tam gdzie był + pojawia się masa

czyli albo szukasz innego plusa- może ten drugi z zamka albo LED zamst żarówki tak jak pisałem wcześniej i Jurek teraz ten przzewodzący w jednym kierunku

[ Dodano: 17 Kwiecień 2011, 20:48 ]
kris2629 pisze:to ma jakis sens,brzęczyk jest na krańcówce kierowcy,na krańcówce pasażera nie ma.
ta a jaki sens ma włączanie lampki zamontowanej w drzwiach kierowcy przez otwarcie drzwi pasażera sciana
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14521
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Ja sobie sam brzęczyk dorabiałem i podpinałem tylko pod kierowcę - jaki sens przypominac pasażerowi o zgaszeniu świateł? To ma być alert własnie dla kierowcy otwierającego drzwi żeby opuścić auto. Przynajmniej dla mnie to ma sens.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

Yagr, ale o czym innym mowa
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Ja nic nie przerabiałem - mam tak fabrycznie.
kris2629, dioda prostownicza albo dioda led
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
kris

Post autor: kris »

Jamszoł, Spróbuje się wpiąć w ten drugi plusowy,może ten pod którym jestem wpięty zmienia się w mase i dlatego głupieje brzęczyk,jak na drugim będzie tak samo to dam postoje ledowe a jak to nie pomoże to się wk... :c: i założe dodatkowe wyłączniki krańcowe.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14521
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

jarekezg pisze:Yagr, ale o czym innym mowa
no nie wiem.... ja odpowiadałem na to
Jamszoł pisze:No to u mnie jest na każdej krańcówce - nawet na tylnej klapie
Co kolwiek otworze to brzęczyk drze kopare :mrgreen:
:P
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Kudłaty_EZG
Posty: 3397
Rejestracja: 23 sie 2009, 10:31
Lokalizacja: Głowno

Post autor: Kudłaty_EZG »

czyli ja też nie doczytałem :P
Jamszoł jak dla mnie to miałeś coś kombinowane przy brzęczyku- może poprzedni właściciel
Post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Kiedy znajdziemy się na zakręcie.. redukcja, but i odcięcie :DDD
ODPOWIEDZ