Regulacja Świateł.

Moderator: Moderatorzy

Bazyss
Posty: 185
Rejestracja: 11 cze 2010, 18:20
Lokalizacja: KnZ // ŁDZ
Kontakt:

Regulacja Świateł.

Post autor: Bazyss »

Panowie mam mały problem i może mi z nim pomożecie :)

Jak domowym sposobem dobrze ustawić światła mijania??
Macie jakieś techniki przy regulacji? czy na stacje diagnostyczną trzeba jechać?

Próbuje je ustawić i średnio mi to wychodzi ;/ góra duł jeszcze widać przy regulacji ale prawo lewo ciężko mi stwierdzić jak to światło powinno prawidłowo padać.

Musiałem się wziąść za te lampy bo poprzedni właściciel coś chyba krecił bo były ustawione bardzo do dołu.
A wiem że są nie tak ustawione jak powinny bo mam porównanie z fiesta mk III no tam po prostu światła świeca za*****cie :) i chce żeby w eskorcie świeciły tak samo :)

pozdrawiam i czekam na pomoc.
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Moment, chwila, powoli...

Wysokość świateł, tak generalnie ustawia Ci siłownik. Masz elektryczny? Podstawowe pytanie. Czy ręczny?

Zasada jest prosta. Na 5m snop światła ma się obniżać o 5cm. Czyli: stawiasz auto na równym terenie, zasłaniasz jeden reflektor, stajesz przy reflektorze i zaznaczasz sobie linię cienia na nodze. Oddalasz się od auta o 5m w liniii prostej i linia cienia powinna być o 5cm niżej niż przy samym aucie. Ewentualnie użyj ściany budynku i poziomnicy.
Powtarzasz czynność dla drugiego reflektora i masz gotowe. Po tym wszystkim stajesz 5-10m przed jakąś ścianą i upewniasz się, czy linia cienia jest na tym samym poziomie w obu reflektorach. W razie potrzeby korygujesz żeby były równo i jest git.
Ale... przy tak ustawionych światłach za przeproszeniem g...o widać w trasie (zasięg światła to zaledwie ok. 50m), więc ustaw na ok. 3cm. Żaden gliniarz ani diagnosta nie doczepi się. Musisz tylko pamiętać, że jak dowalisz sporo w bagażnik to jednak trzeba trochę obniżyć natomiast przy 5cm świecą wtedy elegancko.

Najpierw zrób to, Regulacja w poziomie to będzie następna opowieść ;)
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14527
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Illuminati75 pisze:Wysokość świateł, tak generalnie ustawia Ci siłownik
Tomek, nie do końca ;) Siłownik raz jest a w innym aucie go nie ma. Czy jest czy nie zawsze trzeba najpierw zrobić ręczną regulację a siłownik służy tylko do obniżenia świateł przy dużym obciążeniu tyłu. Najwygodniej te wszystkie czynności wykonywać własnie przy prostej ścianie na płaskim terenie (np. brama garażu) i wyrysować sobie kredą prawidłowy przebieg linii świateł i do tego równać regulacja reflektorów ;)
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
kupiec
Posty: 12734
Rejestracja: 08 paź 2007, 00:34
Lokalizacja: tychy
Pojemność: 1600
Rocznik: 2005
Generacja: Inny samochód
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: kupiec »

Bazyss, kiedy jedziesz na przegląd? Jak jeszcze kupe czasu masz do przeglądu to po prostu przejedź się na stacje diagnostyczną i za pare złoty ci ustawią a tak to tylko je rozpieprzysz. Też kiedyś chciałem ustawić i bawiłem się z tym ponad godzinę i odpuściłem. Pojechałem na stacje i za darmo mi ustawili :D w 2 minuty :D
تاجر القواعد
[*] 1.8 TD
Bo ja lubię coś napisać i potem to sobie czytać. Dzięki temu jestem mądry, bo to są bardzo mądre te moje posty
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

Zasada jest prosta. Na 5m snop światła ma się obniżać o 5cm. Czyli: stawiasz auto na równym terenie, zasłaniasz jeden reflektor, stajesz przy reflektorze i zaznaczasz sobie linię cienia na nodze. Oddalasz się od auta o 5m w liniii prostej i linia cienia powinna być o 5cm niżej niż przy samym aucie.
A co to da - jeśli reflektor będzie świecił za wysoko ? po 5 m snop obniży się o 5 cm ale nadal będzie za wysoko - po następnych 5 m znów to samo .
Bazyss, jedź na stację - full zapłata za regulację wynosi 30 zł i to bez łaski a jak powiesz , że kupiłeś wóz od kogoś a on świeci na Maroko i na Kaukaz , to zrobią ci to za darmoche
Poproś o ustawienie prawego oka lekko wyżej od nominału i lekko w prawo - będziesz lepiej widział pobocze i ewentualnych pieszych czy rowerzystów
Diagności ida na takie ustawienie a i Policja w takim przypadku si nie dowali
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Jamszoł pisze:A co to da - jeśli reflektor będzie świecił za wysoko ? po 5 m snop obniży się o 5 cm ale nadal będzie za wysoko - po następnych 5 m znów to samo .
Czyli po 10 metrach snop masz niżej o 10 cm. Mam dalej tłumaczyć? :619:
kris

Post autor: kris »

Najlepiej tak jak pisze Jamszoł,niech kolega jedzie do diagnosty,takie ręczne ustawianie to o kant D potłuc,nie raz się wku.... jak z naprzeciwka jedzie koleś i wali po ślipiach,dać gościowi dyche na pifko i po problemie :razz:
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Tak jest najlepiej. Ale ja podpowiedziałem jak zrobić to na szybko/doraźnie. Ja mam to w :c: - ustawiłem sam po zmianie lamp (dzięki WieSiowi) i jest git.
icemod

Post autor: icemod »

Bazyss pisze:Jak domowym sposobem dobrze ustawić światła mijania??
Macie jakieś techniki przy regulacji? czy na stacje diagnostyczną trzeba jechać?
nie da się. to tylko pół-środek.
Illuminati75 pisze:Czyli po 10 metrach snop masz niżej o 10 cm. Mam dalej tłumaczyć?
tłumacz dalej bo to jest bez sensu.jak na 5m masz za wysoko to i na 20 będą dalej za wysoko.
Tylko na przyządzie na diagnostyce da się to zrobić dobrze.
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14527
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

Jak już chcecie się sami bawić to proszę ;) Obrazek Dodam jeszcze że odległość między 2 pionowymi liniami CC to rozstaw reflektorów w aucie.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Czyli 1 cm na każdym metrze, to co pisałem tylko nie dosłownie...
icemod

Post autor: icemod »

Illuminati75 pisze:Czyli 1 cm na każdym metrze, to co pisałem tylko nie dosłownie...
Tak.
Tylko nie masz skąd wziąć wysokości początkowej przy ustawianiu "na nogi" ;)
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Masz skąd - zderzakiem podjechać pod ścianę budynku jak najbliżej - oczywiście to jest nadal doraźny sposób i nic nie zastąpi stacji diagnostycznej.
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

icemod pisze:tłumacz dalej bo to jest bez sensu.jak na 5m masz za wysoko to i na 20 będą dalej za wysoko.
Myślimy podobnie - czyli trzeźwo :mrgreen: stuk :mrgreen:
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Koniec! Z mojej strony!

[ Dodano: Sob 02 Paź, 2010 ]
Jeszcze coś. Jak będę świecił za wysoko, za krzywo, skrętnie czy jak tam chcesz to moja brocha i moje auto. Zatrzymaj mnie i zwróć mi uwagę :619: Ja i tam ma wyje.... :c: na Policję i inne. hahaha :DDD


Tomek - wiesz czemu wyiksowałem :mrgreen:
Nie napinaj się jak ktoś ma odmienne zdanie :razz:
Ostatnio zmieniony 02 paź 2010, 19:01 przez Illuminati75, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ