Wymiana progów

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Wymiana progów

Post autor: jakobs72 »

No i tak...... Po naprawie (wymianie) podłogi nadeszła pora na wymianę progów. I tu mam pewne wątpliwości... Otóż nie wiem jak się do tego zabrać. Wiem jak się posługuje kątówką, także wyciąć próg to nie problem, ale nachodzą mnie wątpliwości czy tak można. Próg jest kawałkiem "ramy" auta i wycięcie go może zdeformować całą konstrukcję podwozia. Krótko mówiąc boję się żeby, po wymianie progów, autko nie zostawiało czterech śladów na śniegu i żeby drzwi nie zamykały się przy pomocy łomu :) . Muszę dodać że mam jakieś zdolności manualne, spawarkę MIG i TIG i chęci..... Brak tylko wiedzy..... Dlatego proszę o wszystkie rady
Z góry dziękuję

Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
orion
Posty: 3764
Rejestracja: 13 sty 2006, 09:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: orion »

jakobs72, jeśli kupisz sobie nowe progi to zobaczysz , że te blachy są tak uformowane że można spokojnie po fabrycznych zgrzewach polecieć, ja bym tak zrobił tzn, stry próg rozłączyłbym w miejscu fabrycznych zgrzewów a nowy wstawilbym w tym samym miejscu.

Kup nowe progi i odrazu zobaczysz o co chodzi, żadnej filozofii tam nie ma i nie obawiaj się o jakieś odksztalcenia nadwozia w progach są jeszcze wzmocnienia , które też pasowałoby pewnie trochę podłatać.
ORION i RS2000 dały mi mnóstwo radości, niestety nie miałem już do nich cierpliwości...
Awatar użytkownika
Jamszoł
Posty: 22180
Rejestracja: 29 lip 2006, 01:17
Lokalizacja: Kalisz
Pojemność: 2300
Rocznik: 2008
Generacja: MK4
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Jamszoł »

ORION pisze:nie obawiaj się o jakieś odksztalcenia
Ale tylko w wypadku gdy nie będziesz wozu podnosił , przetaczał i otwierał drzwi od strony wyciętego progu.
Zawczasu ściągnij tapicerkę podłogową , pootwieraj okna w drzwiach od strony wycinanego progu , ustaw wóz tak , aby nie trzeba było go gdzieś przestawiać.
Oczy 6.11.2010/15.01.2020 [ 28.08.2012_16.30 ]
Awatar użytkownika
jakobs72
Posty: 900
Rejestracja: 15 paź 2006, 22:47
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: jakobs72 »

Właśnie o takie rady mi chodziło. Wielkie dzięki :)

Oczywiście zasłużone "pomógł"

:) Michał
ODPOWIEDZ