Przyciemnianie reflektorów i migaczy Mk5/Mk6

Moderator: Moderatorzy

Illuminati75

Przyciemnianie reflektorów i migaczy Mk5/Mk6

Post autor: Illuminati75 »

Przeczytałem co było do przeczytania i mam kilka pytań.

- poniżej zamieszczam zdjęcie reflektora. Czy pomalować tylko ramkę od frontu, czy także dół odbłyśnika?

- czy do malowania można użyć sprayu, który użyłem do przyciemnienia tylnych lamp? Trzyma na plastiku i odpada trochę roboty (podkłady, matowienia itd), poza tym, nie chcę przyciemniać aż tak mocno tych reflektorów.

- jak wygląda sprawa rozpołowienia migaczy i ich przyciemnienia?
Załączniki
odblask.JPG
Awatar użytkownika
Yagr
Posty: 14527
Rejestracja: 23 lip 2006, 00:12
Lokalizacja: Kraków
Pojemność: 1598
Rocznik: 2007
Generacja: MK2
Nadwozie: Kombi
Kontakt:

Post autor: Yagr »

moja opinia: odbłyśnika nie ruszaj.
Co do farby to nie mam pojęcia czy będzie trzymac na tym plastiku ale jesli tak to wg mnie lepiej zrobić tym niż czarnym lakierem.
Kierunków nie rozbierałem za wyjatkiem tego, który sam się rozkleił więc nie wiem.
Polak potrafi!!



ale mu się nie chce...
a jak mu się zechce...
to potrafi



spieprzyć!

P I W O L E C Z Y !

"wszystko co ma cycki lub koła będzie sprawiało problemy"
Awatar użytkownika
radekbox
Posty: 61
Rejestracja: 19 sie 2008, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: radekbox »

znaczy ludzie, co to juz przyciemniali psikali od razu farba i nic sie nie dzieje.
sporo osob maluje czarna wysokotemperaturowa ale zwykla tez chyba da rade.
odlbysnika tez bym nie ruszal.
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Miałem na myśli to, że ten od lamp tylnych specyfik posiadam. Dobre pół puszki. A czarny mat musiałbym specjalnie jechać kupić.
Poczekam z opiniami do wieczora.

Niżej przedstawiam ten lakiek, który posiadam. Nadaje się?
Załączniki
lakier.JPG
kris

Post autor: kris »

Ja swoje przyciemniałem matem wysokotemperaturowym,a dlaczego,a dlatego ,że wyszedłem z założenia ,że przy grzejącej się żarówce gdyby lakier zaczął odchodzić to jej już nie rozkleje,jak robić to porządnie,dać kilka zł. więcej i mieć spokój.Ale to tylko moje zdanie :mrgreen:
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Zrobione. Tak jak wspominałem - użyłem lakieru transparentnego. Pomalowałem także dolną część odblasku. Jest ciemna, ale odbija światło z tego powodu, że użyłem tego a nie innego lakieru.

Tak się to prezentuje: Reflektory po zmianie i dwa posty wyżej w tym wątku w czasie wykonywania.

Został teraz temat migaczy. Ktoś się w to bawił? Mam na myśli rozklejanie...
emtees

Post autor: emtees »

Zależy na jaki migacz trafisz... U mnie jeden się rozkleił bez problemu, a drugi za cholere nie chce puścić. Ten co się nie chce rozkleić to chyba Depo... No i teraz szukam kierunku, który się rozklei :)
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

Do licha, za ciemno jest - jutro sprawdzę jakie mam i spróbuję je pomaltretować odpowiednio :P
kris

Post autor: kris »

Tomek,ale ty na każdym kroku jesteś wbrew prawu,ja rozumie pewnne mody ale przesadzacć???
Illuminati75

Post autor: Illuminati75 »

kris2629, to znaczy? Lampy przyciemniłem delikatnie, żeby nie wyglądało to masakrycznie, z reszta - też to robiłeś i podparłem się także Twoimi postami i wskazówkami :) Masz na myśli migacze? Jeśli możesz - sprecyzuj bo totalnie nic nie rozumiem...
kris

Post autor: kris »

Tomek ,żeby nie było że się czepiam,twoje auto ,twoja sprawa,sam przyciemniałem z tym że ja nie ruszałem odbłyśników a lampy w 5,6 a w 7 to duża różnica. ;)
ODPOWIEDZ